הסיבה שגרמה ליהודה משי זהב לנסות לשים קץ לחייו? מייסד זק"א, יהודה משי זהב, ככל הנראה הבין שבמשטרה יש עדויות משמעותיות נגדו - כאלה שבעקבותיהן היה צפוי לשהות במעצר ממושך - וזה מה שככל הנראה גרם לו לנסות להתאבד הבוקר (חמישי) בביתו בגבעת זאב, בנוסף לתחקיר "עובדה" שצפוי להיות משודר הערב ובו יובאו עדויות חדשות בפרשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התיק שהצטבר נגד משי זהב במשטרה כולל כמה מקרים שלא חלה עליהם התיישנות - ובהם תלונות שהוגשו נגדו. בנוסף, יש גם עדויות ותלונות שאספו החוקרים בתיק מנשים, גברים, צעירות וילדות שעל העבירות שבוצעו בהם לכאורה חלה התיישנות - אך הן משמשות כסוג של הוכחת השיטה שבה פעל לכאורה משי זהב.

יהודה משי זהב ניסה לשים קץ לחייו (צילום: החדשות12)
שוטרים בכניסה לביתו של יהודה משי זהב, הבוקר | צילום: החדשות12

ייתכן, כאמור, שלמשי זהב נודעה העובדה שהוא היה אמור להיות מזומן לחקירה בתוך ימים - ובנוסף, גם דבר התחקיר שצפוי להיות משודר הערב בתוכנית "עובדה" ובו עדויות חדשות נגדו - ואלו הובילו אותו להחלטה לנסות להתאבד. נכון לעכשיו, משי זהב מאושפז במצב קריטי בבית החולים שערי צדק ונשקפת סכנה לחייו.  

מכתב ההתאבדות שהותיר אחריו: "פרסמו גיבוב של שקרים, עלילות והמצאות" 

לאחר ניסיון ההתאבדות, המשטרה איתרה בדירה מכתב התאבדות שיהודה משי זהב הותיר אחריו, ובו לא הביע חרטה על מעשים שלטענתו כלל לא ביצע. "אנחנו חיים בעולם אכזר, יותר אכזר מעולם החיות", כתב במכתבו משי זהב, לפני שניסה להתאבד הבוקר. "עוד לא מתתי וכבר מפרסמים עליי מודעות אבל. הבאתם גיבוב של שקרים, עלילות והמצאות, על גבול ההזוי. פדופיל, נקרופיל, חסר רק קניבל".עו"ד אפרים דמרי, פרקליטו של משי זהב, הגיב להתפתחויות בריאיון למהדורה המרכזית: "כנראה שהמפגש שלי איתו, אתמול בלילה, היה המפגש האחרון איתו לפני ניסיון ההתאבדות", אמר, "דיברנו על עניינים משפטיים, לא היו סימנים. הוא כעס וכאב לו על כל השקרים והשמועות. ישבתי מולו ושאלתי אותו על כל העדויות ואני חוזר ואומר - לא היה ולא נברא. כרגע אנחנו בעיקר מאחלים לו להחלים".

לדבריו של דמרי, משי זהב רצה להגיע ולהיחקר במשטרה עוד לפני שהמשטרה תקרא לו לחקירה: "אין סיבה שהוא יילך למעצר כי הכול שקר וכזב. זו הטעות של התקשורת שרוצחת אופי. אם משטרת ישראל תחשוב שיש בסיס לחקירה, היא תפתח בחקירה. עד היום הוא עוד לא זומן. על מה יש לו להצטער? הוא לא עשה כלום בעברו".

"כל מה שנאמר בתחקיר שפורסם הוא שקר וכזב", הוסיף פרקליטו, "הוא ניסה להתאבד בגלל מה שעשו לו בתקשורת. שייזמנו אותו לחקירה, אין בעיה, הוא יבוא ויתמודד עם זה. זה לא המקום לקבוע האם הוא קורבן, אשם או זכאי. לא התקשורת תקבע אם הוא אשם או לא".