ד', צעירה בת 27 ממרכז הארץ, הותקפה מינית ע"י מי שחשבה לידידה הקרוב. בשבוע שעבר היא הגישה תלונה באחת מתחנות המרחב במחוז הצפוני – לא רחוק מזירת התקיפה, כשהיא מלווה בעורך דינה בן מעוז. החשוד, יניב שוקרני, אף נעצר, נחקר ומעצרו הוארך היום (שני) בשלושה ימים נוספים. כעת היא משחזרת בשיחה עם N12 את האירוע הקשה.

התקיפה אירעה בחודש שעבר בעיר נעוריה של ד' כרמיאל, בעת שהיתה בביקור משפחתי. "אנחנו מכירים הרבה שנים, הכרנו לפני יותר מעשור, ממש 'צמד-חמד' כולם ידעו שאנחנו מסתובבים ביחד. הוא שמע שהגעתי לביקור בכרמיאל ויצר איתי קשר", היא שחזרה. ד' סיפרה כי במשך שנים, כשעוד גרה בעיר, היא נהגה להתראות עם החשוד ועם בני משפחתו. "הוא סיפר לי שהוא יוצא לדייט באותו ערב, כמה שעות אחרי השיחה הוא סימס לי שהוא ישמח שנפגש".

לדברי ד', היא הגיעה לביתו של החשוד בשעת לילה מאוחרת והשניים שוחחו. "היה ממש נחמד, השלמנו פערים, זאת היתה שיחת נפש עמוקה אפילו בכינו ביחד", סיפרה. סביב השעה 05:00 היא התווכנה לשוב לבית הוריה, אך נזכרה שביום למחרת עליה להתייצב לפגישה לא רחוק ממקום מגוריו של החשוד, והוא הציע לה להישאר ללון אצלו.

כרמיאל (צילום: צביקה מונר, ויקיפדיה)
ד' הותקפה בעת שהיתה בביקור משפחתי בעיר נעוריה כרמיאל | צילום: צביקה מונר, ויקיפדיה

"הוא פתח את הארון והביא לי בגדים שלו שאוכל לישון בהם, חיבק אותי נתן לי נשיקה, אמר לילה טוב ועזב את החדר", המשיכה ד' בתיאור השתלשלות האירועים. היא סיפרה כי בסביבות השעה 06:30 היא התעוררה בבהלה כשהיא מרגישה שמישהו נוגע בה. "לא הבנתי בהתחלה מה קורה, נתקפתי בהתקף חרדה של ממש, אז גם זינקתי מהמיטה וראיתי שהוא ערום לגמרי", הוסיפה ד'.

"נבהלתי וברחתי מהחדר", המשיכה בתיאור התקיפה. "התיישבתי על הדשא בכניסה לבית שלו והתחלתי לצעוק - 'איך עשית לי את זה?'. הרגשתי מאוד נבגדת, אני לא חושבת שאי פעם אוכל לסמוך על מישהו. הוא שבר הכל", הוסיפה. "חמישה ימים לא אכלתי ולא ישנתי, פחדתי להתפשט אחרי האירוע, נכנסתי ללופ כאילו הייתי תחת השפעת סמים קשים. הגוף שלי לא הצליח להכיל את הטראומה שעברתי".

"סמכתי עליו והוא ניצל אותי בזמן שישנתי"

לידי N12 הגיעו התכתבויות בין ד' לחשוד בתקיפה המינית, זמן קצר לאחר האירוע הקשה. "הכל בסדר?", שאל החשוד וד' השיבה: "איך יכול להיות בסדר? חשבתי שאתה חבר, שיתפתי אותך בכל הקשיים שלי ואתה ניצלת אותי בזמן שישנתי. אני סמכתי עלייך". החשוד מאשר בהתכתבויות כי אכן אירעה התרחשות קשה בין השניים. "בא לי להרוג את עצמי, אני בחרדות מיום שישי, אני לא יודע מה לעשות".

"מה עשיתי, אני לעולם לא אפגע בך, אני כל כך אוהב אותך, אני יודע שלעולם לא תסלחי לי אבל אני רק רוצה שתדעי שזה הכניס אותי לדכאון מה שקרה, אני מבקש מחילה", הוסיף החשוד. ד' השיבה: "אתה יודע שבחיים לא הייתי מסכימה שדבר כזה יקרה. ניצלת את זה שישנתי כדי לפגוע בי. לא האמנתי שאתה מסוגל לדבר כזה".

עו"ד בן מעוז​ (צילום: משה בנסון)
"נפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו". עו"ד בן מעוז | צילום: משה בנסון

במקביל להליך הפלילי והמעצר, פתחה הקורבן בעצת עורך דינה בהליך תביעה אזרחי נגד החשוד. השופט שהחליט להאריך את מעצרו של שוקרני, הבהיר כי "פעולות החקירה של המשטרה חיזקו את רמת החשד באופן ממשי".

עו"ד בן מעוז סנגורה של ד' מסר בתגובה: "אנו נפעל בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו ובשיתוף פעולה מלא עם רשויות אכיפת החוק על מנת למצות את הדין עם מי שפגע בצורה קשה בגופה ונפשה של מרשתי, וניצל את האמון שרכשה לו לצורך סיפוק יצריו המיניים".

עו"ד בן מלכא

עו"ד בנימין מלכא, סנגורו של החשוד: "לצערי ניסיון הסחיטה עלה שלב ולאחר שהחשוד לא הסכים לשלם סכום של חצי מיליון שקלים 'החליטה' המתלוננת להגיש תלונה בעצת עורך דינה, שחתום על מכתב 'הדרישה'. בדיון בבקשה להארכת המעצר ציין כבוד השופט כי אכן ישנה אינדיקציה לדרישה כספית. יש בידנו די והותר ראיות שיש בכוחן להזים את תלונת השווא המיותרת, שהיא תוצאה של אי היענות לסחיטה כספית".