פרטים חדשים על המוות הטרגי כתוצאה מאלרגיה:  אושר דרעי, בת ה-23 מחצור הגלילית שמתה אתמול (חמישי) כתוצאה מאלרגיה חריפה לחלב ממנה סבלה, עבדה בעצמה במסעדה בראש פינה שבה סעדה. כשטעמה את הקינוח שהוגש לה, הבינה שהקצפת חלבית - ופנתה מיד לשף. הוא הסתכל על קופסת הגלידה שהעובד שלו הביא - ומיד השניים הבינו שהמוצר חלבי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחקירה ראשונית של האירוע עולה שאושר מספיקה לדבר כמה פעמים עם אמא שלה ועדכנה אותה שהיא יוצאת לבית החולים. בשיחה אושר אמרה: "אמא, אני לא מצליחה לנשום! תגיעי בבקשה מהר". כאמור, ברשותה של אושר לא היה מזרק האפיפן בו היא השתמשה במקרי חירום - מה שהוביל להידרדרות במצבה - ולבסוף למותה. 

בארגוני המזון השונים מבקשים להזכיר שאלרגיה למזון לא נוגעת רק לסוגיות של "בשר-חלב", אלא שמדובר בבעיה עמוקה הרבה יותר ושציבור המסעדנים מחויב להקפיד על כך. בעלי המסעדה, באמצעות עורכי הדין אורון שוורץ, יוגב נרקיס ואופיר אסמבל מסרו: "מרשינו משתתפים בצערה העמוק של המשפחה, זו ללא ספק טרגדיה איומה. שולחים את תנחומיהם העמוקים למשפחה האבלה".  

הטעות שעלתה בחייה של אושר: גלידה חלבית במקום צמחית 

שלשום בשעה 22:00 סעדה דרעי יחד עם חברתה במסעדה הבשרית הכשרה שהייתה מלאה עד אפס מקום.  השתיים הזמינו קינוח פרווה - ולאחר שהגלידה במסעדה נגמרה, שלח הטבח, בן 19, את אחד העובדים לרכוש גלידה צמחית – אך זה רכש בטעות גלידה חלבית. 

דרעי אכלה את הקינוח, חשה ברע ופונתה עצמאית לבית החולים זיו שבצפת. במקביל, יצרו השתיים קשר עם המסעדה והבינו כי נעשתה טעות. עם הגעתה לבית החולים, התמוטטה דרעי ובוצעו בה פעולות החייאה שבסופן נאלצו צוותי הרפואה לקבוע את מותה.

אושר דרעי (צילום: אינסטגרם, צילום מסך)
אושר דרעי עם הקינוח במסעדה | צילום: אינסטגרם, צילום מסך

"היא פונתה בכוחות עצמה לבית חולים, אני לא יודעת איך היא הצליחה, ואז היא איבדה הכרה", שיחזרה אמה של אושר, גלית דרעי, בכאב. "הגעתי ממש כמה דקות אחרי וכבר לא נתנו לי לראות אותה. היא הייתה מחוברת למלא מכונות ומכשירים. היא חיה את זה, היא נולדה אלרגית והיא יודעת מה זה - אין שום סיכוי שהיא תסכן את החיים שלה. הרגו לי את הילדה".

עוד סיפרה האם כי "שלשום במקרה היא אמרה לי 'אימא, תבואי לבקר אותי בעבודה', ובאתי כשסיימתי לעבוד. בדרך כלל אני לא מטיילת, אני מגיעה מהעבודה ישר הביתה. היא ילדה עצמאית, ברוב המקרים שהיא יודעת שהיא בסכנה היא מזמינה טיפול נמרץ. היא מזריקה אפיפן ויודעת להתמודד עם אלרגיה. אתמול היא לא חשבה שתצטרך בכלל את המזרק במסעדה כשרה למהדרין".

מבית החולים זיו נמסר כי "הצעירה הגיעה למיון עם תגובה אלרגית קשה מאוד לחלב, לאחר שאכלה קינוח במסעדה. הרופאים ביצעו בה החייאה במשך קרוב לשעה, אך לא הצליחו להציל את חייה ונאלצו לקבוע את מותה".