ישראלים חשודים שניסו להונות תיירים מחו"ל ששכרו רכבים בישראל. המשטרה הודיעה הבוקר (שישי) כי 4 מעורבים לפחות נעצרו, בחשד שהשיגו במרמה מידע על לקוחות חברת "אוויס" בחו"ל והשתמשו בו כדי לדרוש מהם תשלום בגין קנסות מזויפים. החקירה נפתחה בעקבות פנייה של חברת השכרת הרכב "אוויס" למשטרת ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך החקירה התברר כי עובד החברה, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-30 לחייו, מכר לעבריינים על פי החשד מידע על לקוחות מחו"ל תמורת כמה אלפי שקלים. אותם עבריינים השתמשו במידע כדי לשלוח מכתבים ללקוחות החברה, בהם נטען כי בזמן שהותם בישראל ביצעו עברות תנועה ברכבי החברה – וכי הם מתבקשים לשלם קנס.

במכתבים נטען כי מצלמה תיעדה אותם נוהגים במהירות מופרזת ואף צורף דוח המעיד על כך שהעברה בוצעה לכאורה. עוד נכתב כי הם נדרשים לשלם קנס על סך 77 אירו, וצורפה הפניה לאתר אינטרנט המיועד לתשלום הקנסות.

כלל המידע הועבר לחוקרי הימ"ר, שעצרו בתחילת השבוע כמה מעורבים נוספים. אחד מהם, תושב תל אביב בן 56, נעצר כשהיה בדרכו לחו"ל. בנוסף נעצרו גם שני חשודים אחרים, תושבי אשקלון בני 35 ו-36. שניים מהחשודים שוחררו השבוע בתנאים מגבילים, מעצרו של החשוד המרכזי הוארך פעם נוספת.

בנוסף נחקרו גם מעורבים נוספים, שעל פי החשד נוצלו על ידי החשודים בפרשה בשל תחומי עיסוקם שסייעו להם במימוש ההונאה. הם שוחררו בתום חקירתם.