התעללות חמורה בגליל המערבי: מרים ג'יריס, אם לפעוט מהמועצה המקומית פסוטה, החלה לחשוד שבנה עובר התעללות בגן הילדים לאחר שחזר עם סימנים אדומים בראשו. מה שנקלט במכשיר ההקלטה שהניחה בתיק לא הותיר מקום לספק. "שמעתי איך היא מרביצה לו", נזכרה בכאב. "היה קשה לשמוע, נשברתי".

אחרי התלבטויות היא פנתה למשטרה, וחוקרים שהגיעו למעון תפסו את צילומי האבטחה וגילו את הזוועה: עשרת הילדים, פעוטות מתחת לגיל שלוש, סבלו מאלימות קשה של סאוסן קסיס וביתה שורוק שניהלו את המקום. הן טילטלו אותם, חבטו בפנים ובגוף, הפכו אותם בגסות וגם בעטו. על פי החשד המעשים בוצעו במשך חודשים ארוכים.

מרים סיפרה לחדשות 12: "בשבועיים האחרונים התחלתי להרגיש כל מיני סימנים על הבן שלי. אם מבחינת זה שהוא מתעורר בלילה, צועק, לא ישן, לא מגיב, הפסיק לאכול. כל הזמן חוזר מהמעון עצוב, רוצה לישון, לא שמח לא רוצה לשחק. בבוקר הוא לא רוצה ללכת למעון והפסיק לדבר. בגיל 9 חודשים דיבר יפה ועכשיו הפסיק כמו שהביטחון העצמי ירד ככה".

"כששמעתי את ההקלטה לא האמנתי, קיוותי שזה חלום רע. שתגיד שהיא לא רוצה את הבן שלי במעון, הייתי מוציאה אותו. נתתי ילד בריא, חייכן, לא חסר לו כלום. היא החזירה שבר כלי. הוא מפחד מבני אדם עכשיו, יש לו פחד מבני אדם ששתלו בו, לא יודעת איך יש להם לב לדבר כזה".

בסוף השבוע הוגש נגד צוות הגן, האם ובתה, כתב אישום חמור המתאר עשרות מקרי אלימות  גופנית ונפשית קשים בילדים הקטנים וחסרי הישע.

רפ"ק גל הראל, קצין אח"מ משטרת מעלות: "אחד המקרים הקשים שנתקלתי בהם בתור שוטר מעל 20 שנה. אכזריות, ברוטליות בלתי ניתנת לתפיסה. מקרה קשה מאוד. זה תיק שנוגע לי באופן אישי כאב לילדים".

עו"ד מטאנס זידאן המייצג את החשודות: "הנאשמות הודו בחקירתן במיוחס להן. באשר לסיבות אשר הובילו לביצוע העבירות - העניין זה טרם הובהר ומן הסתם יתברר בהמשך על ידי גורמי הרווחה של שירות המבחן בבוא היום במסגרת התיק העיקרי. הנאשמות בחקירתן גינו את מעשיהן והזדהו עם קורבנות העבירה לרבות משפחותיהם".

עורך הדין מטאנס זידאן
עו"ד מטאנס זידאן