האלימות בחברה הערבית: חמישה אחים ממשפחת אבו נימר מירכא מואשמים בירי של 3 כדורי רובה, 16 כדורי אקדח והשלכת רימון תאורה ורימון נפץ לעבר בית חולים גריאטרי סיעודי בכפר. כעת הגיע לידי N12 תיעוד הירי, שגרם נזק רב למבנה ולארבעה רכבים שחנו בקרבת מקום, וכמעט פגע בחלון חדרו של קשיש.  

בתיעוד נראה אדם כשהוא עומד ליד רכב ויורה לעבר בית החולים. אחר כך יוצא אדם נוסף ממושב הנהג ומתחיל גם הוא בירי של מספר רב של כדורים לעבר בית החולים. לבסוף השניים נכנסים בחזרה לרכב ובורחים מהמקום. חוקרי המשטרה סבורים שהירי לבית החולים נעשה כחלק מסחיטה של דמי חסות. בשיחה עם אחד מבעלי המקום הוא הכחיש שמדובר בניסיון לסחוט. "אני לא רוצה לדבר על זה", אמר. "אנחנו לא מכירים אותם בעצם". 

"במסגרת החקירה שהתחילה כחקירה סמויה שולבו אמצעים טכנולוגים ייחודיים וכן אמצעים נוספים", חשף ראש צוות החקירה, רפ"ק ליאור הררי, "החקירה הסמויה הניבה ראיות רבות ואני מדבר על ראיות בתחום סחיטת דמי חסות, עבירות רבות ומגונות בנשק וכן אירוע מכונן שבו בני אותה משפחה ירו על בית אבות בירכא". 

כבר לפני מספר חודשים ביחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה, הבינו כי משפחת אבו נימר היא אלמנט משמעותי במפת הפשיעה באזור ופתחו בחקירה סמויה נגדם. כעת הם סבורים שהאחים אמיר, פואד, קיואן, גמאל וזיאד אבו נימר קשרו קשר לבצע ירי לעבר בית החולים. 

על פי כתב האישום, ב-13 במרץ הם הצטיידו בנשק, רובה סער הנחזה כרובה M16, אקדח, תחמושת לכלי הנשק, מטול רימונים, רימון תאורה, וכן רימון נפץ. בסמוך לשעה 2:30 נסעו שניים מהם לכיוון בית החולים, וביצעו את הירי ממרחק קצר, כך על פי האישום. אחר כך ברחו בנסיעה מהירה. כתב האישום בעניין זה מייחס להם עבירות נשק וקשירת קשר. ואולם בסעיף אחר של כתב האישום מואשמים האחים יחד עם אביהם, שכיב אבו נימר, בסחיטה של קרוב משפחתם, על רקע סכסוך עם משפחה אחרת. 

עו"ד באסל פלאח
עו"ד באסל פלאח

ב-5 באפריל נעצרו חמשת האחים ואביהם וחקירת המשטרה הפכה גלויה. לאחר שלושה שבועות ששהו במעצר, הוגש ב-26 באפריל כתב אישום כנגדם. "משטרת ישראל תמשיך להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים שקיימים ברשותה", אמר רפ"ק הררי ליאור הררי. "על מנת למגר את אותן תופעות פשיעה קשות הן במגזר הערבי והן במגזר היהודי כאחד". המשפט צפוי להיפתח ב-10 במאי. בינתיים מסר בשמם עו"ד באסל פלאח כי בני המשפחה מכחישים את כל המיוחס להם.