היחידה המרכזית באגף התנועה עצרה בשבוע שעבר שני תושבים ממרכז הארץ, בעל ואישה, בחשד למעורבות בפרשיית הונאה גדולה. על פי החשד השניים נהגו לרשום עבירות תנועה של נהגים ישראלים על שם אחד מהם, תושב זר בישראל, ובכך נמנעו נהגים רבים מקבלת העונשים הקבועים בחוק על עבירות תנועה. 

המשטרה עצרה את השניים בשבוע שעבר, שניהם תושבי המרכז בני 31 ו-33. הם חשודים בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות מס. על פי החשד הם הגישו עשרות תצהירים כוזבים, בבקשה להסב על שמו של החשוד המרכזי דוחות של נהגים שצולמו כשביצעו עבירות תנועה.

התושב הזר היה מחויב בקנס בלבד עבור העבירות, ללא כל עונש בצדו, ועל כן גבה כסף תמורת העברת דוחות התנועה על שמו. החקירה החלה בעקבות דיווח של מוקד פניות נהגים באגף התנועה, שלפיו עשרות בקשות הצטברו להסבת דוחות על שמו של החשוד.

נהגים שקיבלו דוחות תנועה בדואר פנו אל החשוד, ותמורת אלפי שקלים הוא הגיש בקשות לשנות את מען הדוח על שמו. באופן הזה הרוויח מאות אלפי שקלים. בשל מעשיו של התייר נמנעו נהגים שתועדו כשהם מבצעים את עבירות התנועה בפועל מהליכי הענישה הקבועים בחוק – החל בקנס והשתלמות נהיגה, וכלה בפסילת רישיון נהיגה והליכים משפטיים נגדם.

בביתם של החשודים נתפסו 60 אלף שקלים במזומן וכן המחאות וראיות הקושרות אותם למעשים. מעצרם של שני החשודים הוארך עד כה, והיום תבקש המשטרה להאריך אותו פעם נוספת.