"הדף אותו לקרקע - וראשו נחבט בעוצמה": עלי אדקידק, תושב ירושלים בן 41 מואשם שתקף את השף שלום קדוש לפני כשלושה שבועות בתחנת דלק בבירה. בכתב האישום שהגישה היום (חמישי) הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בירושלים נכתב כיצד הדף אדקידק את קדוש בן ה-74 לקרקע, מה שגרם לו לשברים בגולגלתו ובצווארו.   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב האישום מפרט את התרחשות האירועים דקה אחר דקה. "בשעות הצהריים הגיע הנאשם לתחנת דלק פז בירושלים, הוא הבחין במקום ברכב שעמד במקום, נעצר ליד הרכב מצידו הימני והבחין בשטרות כסף בתוך הרכב", נכתב, "אדקידק הסתובב סביב הרכב תוך שהוא מביט לצדדים וממתין לשעת כושר בכדי לגנוב את הכסף. בשלב מסוים רכן הנאשם לעבר הרכב, הכניס את ידו הימנית ואת ראשו מבעד לחלון, נטל את הכסף שהיה ברכב ותחב אותו לכיסו".

"מיד לאחר מכן, הבחין בעל הרכב (שלום קדוש) במעשיו של הנאשם והחל לרדוף אחריו. אדקידק ניסה להימלט ממנו אך קדוש הצליח לתפוס את ידו הימנית. על מנת להימלט עם הכסף, הסתובב אדקידק והדף את קדוש בכוח לקרקע באמצעות ידו הימנית, וזאת כדי להשתחרר מאחיזתו. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נפל קדוש, ראשו נחבט בעוצמה בכביש ונגרמו לו שברים בגולגולת ושברים בצוואר. נכון למועד הגשת כתב האישום הוא עדיין מורדם ומונשם". הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

קדוש הותקף לפני כשלושה שבועות, שעות לפני חתונת בתו ונפצע באורח קשה. הוא עצר את מכוניתו בתחנת הדלק כדי למלא אוויר בצמיגים. אדקידק שעבר כנראה באקראי במקום, הבחין בארנק של קדוש, שהתרומם והחל לרדוף אחריו. בארנק היו באותו הזמן 1,800 שקלים. בחקירתו הכחיש אדקידק את המעשים שיוחסו לו וטען בבית המשפט כי קדוש "הסתבך עם הצינור" בתחנת הדלק.

עו"ד אשרף חסן שמייצג את עלי אדקידק מטעם הסניגוריה הציבורית מסר בתגובה לכתב האישום: "אנו נמצאים בשלב ראשוני של ההליך המשפטי וטרם קיבלנו את חומרי החקירה. לאחר שנלמד את חומרי החקירה נוכל להתייחס לאישומים".