כתבי אישום הוגשו הבוקר (שישי) נגד שני תושבי בת ים בגין איומים כלפי עיתונאית חדשות 12 דנה ויס. השניים מואשמים בכך ששלחו לויס באמצעות הטלפון הסלולרי איומים שייפגעו בה ובבני משפחתה, וזאת על רקע עבודתה.

מהמשטרה נמסר כי "התביעה המשטרתית הגישה הבוקר כתבי אישום נגד שני תושבי בת ים בחשד לאיומים כלפי אשת תקשורת. משטרת ישראל פתחה השבוע בחקירה, עם קבלת תלונות מאשת תקשורת, בדבר איומים שנשלחו אליה באמצעות יישומון סלולרי".

עוד נמסר כי "שוטרי מרחב איילון עצרו לחקירה את שני החשודים - תושבי בת ים בשנות ה-20 וה-40 לחייהם, בחשד כי שלחו במועדים שונים איומים לטלפון הסלולרי של אשת התקשורת בהם נאמר כי יפגעו בה ובבני משפחתה, וזאת, על פי החשד, על רקע עבודתה".

כתבי האישום הוגשו לבית המשפט השלום בתל אביב על ידי יחידת התביעות של מחוז תל אביב.

עו"ד אהרון מלכה ועו"ד אלעד שאול, שמייצגים את אחד הנאשמים מסרו: "מרשנו הוא אחד מתוך עשרות אלפי אזרחים שהביעו תרעומת כלפי התבטאויות של הגברת וייס באולפן חדשות 12, בעת מלחמה, שעה שיהודים בכל רחבי הארץ הותקפו על רקע יהדותם. משטרת ישראל החליטה להגיש כתב אישום מדגמי נגד מרשנו, לעשות אותו "שעיר לעזאזל" על מנת להרתיע את הציבור ולהתעלם מאלפי ישראלים אחרים שפנו לגברת וייס בלשון בוטה במגוון אמצעי התקשרות. האפליה הפסולה הזו תיבדק בבית המשפט לצד טענות נוספות הקשורות לטיב האמירות ו-'הנחות סלבס' שנעשו לגברת וייס על ידי משטרת ישראל".

בתחילת השבוע, לאחר שקיבלה איומים על חייה, חברת החדשות החליטה להצמיד אבטחה לויס. כמו כן, הוצמדו מאבטחים גם ליונית לוי, רינה מצליח, וגיא פלג, הכתב המשפטי של חברת החדשות.

בעת האחרונה הותקפו עיתונאים של חדשות 12, חדשות 13 וחדשות כאן 11 על ידי אנשי ימין בזמן שדיווחו מהשטח בכמה ערים. בין השאר, אילה חסון הותקפה בלוד על ידי פורעים יהודים, יואב זהבי וצלם חדשות "כאן" הותקפו בדרום תל אביב וליאור קינן, כתבת חדשות 13, הותקפה באתר נפילת הרקטה ברמת גן.