נערה טוענת כי הוטרדה מינית בלהב"ה - אך בארגון ניסו להשתיק את הפרשה: פעיל מוכר בארגון הימין להב"ה נחקר בחשד שפגע מינית בקטינה שהייתה כפופה אליו בארגון לפני כעשרה חודשים - כך אנחנו מפרסמים הערב (רביעי) לראשונה. אולם, לאחר שזו עדכנה את מנהלי הארגון בדבר, היא נתקלה על פי גורמים המעורים בפרטים בניסיון טיוח.

הקטינה טוענת: "קראתי לו בגלל בעיה במחשב והוא נישק אותי"

האירוע התרחש בעת שהייתה קטינה ועבדה כטלפנית במוקד של הארגון. הפוגע הוא פעיל מוכר שריצה בעבר עונש מאסר על עבירות לאומניות, והיה אמון על המוקד הטלפוני. הצעירה סיפרה לחבריה: "קראתי לו כי הייתה לי בעיה במחשב. הוא טיפל בזה, וזרק 'יש לך ריח טוב'. התעלמתי. אחרי רבע שעה הייתה עוד בעיה במחשב, והפעם הוא כבר התחיל לגעת בי: ברגל, בידיים, בגב, בפנים. קפאתי. הוא נישק אותי במצח ואמרתי: 'די, די, זה לא נעים לי'. הוא הפסיק וענה: 'אני מצטער. לא יודע מה עובר עליי'".

לדבריה, זה לא הסתיים בכך: "אחר-כך, באותו הערב, זה קרה שוב והוא נגע בי באותם המקומות. שוב אמרתי לו: 'תפסיק, די', והוא ענה: "לא התכוונתי לפגוע בך. זה היצר השתלט עליי".

גורם המעורה בפרטים מספר כי נאמר לה: "אין טעם להתלונן, ממילא המשטרה לא תעשה כלום"

לאחר האירוע, עדכנה הקטינה את מנהלי הארגון פעיל הימין בנצי גופשטיין, את רעייתו ענת וכן את אילה בן גביר, רעייתו של ח"כ בן גביר. גופשטיין ובן גביר אמרו לה כי יעמדו לצידה בכל החלטה ויסייעו לה אם תחליט לפנות למשטרה, אך לדברי גורם המעורה בפרטים נאמר לצעירה כי "אין טעם להתלונן וממילא המשטרה לא תעשה כלום".

פעילים שנחשפו לעדות וביקשו לפרסם את הפרשה בפורומים פנימיים של הארגון, טוענים כי באותו הזמן נעשה ניסיון להשתיק את הפרשה. "רצינו לפרסם בקבוצות הוואטסאפ, אבל אילה בן גביר התנגדה. היא אמרה שזה יפגע בשידוך שלה". העניין גם הובא לבדיקת אחד הרבנים שמקורבים לארגון, אך לא נמסר דיווח לרשויות - עד שהצעירה הגיעה להתלונן בשבוע שעבר.

בלהב"ה טוענים כי הפעיל פוטר מעבודתו בעקבות המקרה, ונאסר עליו להגיע למשרדים בזמן שנמצאות שם טלפניות. עדי ראיה מספרים כי הוא נצפה במקום בכמה הזדמנויות גם לאחר האירוע ובמקביל, גם העניק שירותי טלמרקטינג לארגון להב"ה במשרד שפתח בבעלותו.


מטעם החשוד נמסר בתגובה: "מדובר בטעות שנעשתה בתום לב בגלל קריאת סיטואציה לא נכונה. התנצלתי מיד וגם בהמשך. פעילותי בארגון הופסקה מיד ואני מצטער על כל הסיטואציה".

אילה בן גביר מסרה: "מהרגע שהסיפור נודע לי המלצתי לה ללכת למשטרה והצעתי להצטרף אליה. הצעתי לה ללכת לטיפול וגם הזהרתי אחרות ממנו. יחד עם זאת, בשל חששותיה ובקשתה המפורשת שלא לפרסם - שלחתי הודעות אישיות וביקשתי שלא יפגעו בכבודה וצריך לכבד אותה ואת רצונה שלא לפרסם. טובת הנערה קודמת לייצר לפרסם".

תגובת ארגון להב"ה: "ברגע שנודע לארגון על אירוע ההטרדה, פעלנו בשיא החומרה ופיטרנו את הבחור באותו היום. המלצנו לנפגעת להגיש תלונה במשטרה ולדווח להוריה, אך היא סרבה בתוקף וביקשה שלא נדווח למשטרה. בנוסף, מיד לאחר המקרה דאגנו לה לטיפול חיצוני על ידי אנשי מקצוע. צר לנו שיש גורמים שמנסים לפגוע בארגון להב"ה על ידי מניפולציות ושקרים מאינטרסים אישיים".