3 שוטרים נפצעו במהלך ביצוע מעצר של כמה חשודים בשכונת מאה שערים בירושלים הלילה (בין שני לשלישי). מדובר בסדרת מעצרים שהמשטרה ביצעה הלילה והבוקר שקשורה להתפרעויות והפרות סדר של חרדים קיצוניים במסגרת המחאה על הרחבת קווי הרכבת הקלה בעיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת המעצרים, המשטרה פשטה על כמה בתים בשכונות מאה שערים ובית ישראל, ולבסוף עצרה רק שני חשודים למרות שבמקור הכוונה הייתה לעצור חשודים נוספים שלא נמצאו.

באחד מהמקרים, 3 שוטרים נלכדו בתוך בית כשבאו לעצור חשוד. הם המתינו לבואם של גורמי רווחה שהיו אמורים להישאר עם ילדיו הקטנים של החשוד – אך אז החלו להתגודד בחוץ עשרות חרדים קיצוניים שאחדים מהם אף נעלו מבחוץ את הבית עם שרשרת. למקום הוזעקו כוחות תגבור שנרגמו באבנים ובחפצים אחרים, וכתוצאה מכך נפצעו 3 שוטרים.

מבצע מעצרים בשכונת מאה שערים - חרדי התחפש לאישה (צילום: ישי ירושלמי)
אחד מחשודים התחפש לאישה | צילום: ישי ירושלמי

בסופו של דבר, השוטרים שנלכדו הוצאו מהבית עם החשוד שנעצר והבוקר כבר הוארך מעצרו. זמן קצר לאחר מכן, נעצר חשוד נוסף שהיה מחופש בבגדי אישה – אף הוא חשוד במעורבות בהפרות הסדר ברחבי העיר בעת האחרונה.

מהמשטרה נמסר כי הכוחות, גלויים וסמויים, נכנסו לשכונה הלילה לצורך ביצוע מעצר של כמה חשודים במסגרת חקירה שמתנהלת ובהינתן צו מעצר שהוצא נגדם. "מיד עם כניסת הכוחות החלה התנגדות והפרת סדר אלימה שבה נטלו חלק עשרות רבות מתושבי המקום תוך שהחל יידוי אבנים, ברזלים, זכוכיות, עציצים ועוד, התפרעות שהביאה וגרמה לפציעתם של שלושה שוטרים שנזקקו לטיפול רפואי", נכתב בהודעת המשטרה. "בוצע שימוש באמצעים על ידי כוחות המשטרה לצורך חילוץ הכוחות, פיזורם של המתפרעים והשבת הסדר".

במשטרה ציינו כי "מדובר במקרה חמור בו הותקפו שוטרים שביצעו משימתם לאיתור חשודים בעבירות פליליות הפוגעות באופן ממשי בביטחון ושלום הציבור, ושלעניין מעצרם ניתנו צווים בבית משפט. אנו נמשיך לפעול בנחישות לאכיפת החוק, איתור ומעצרם של חשודים במטרה למצות עימם את הדין, ונפעל ביד קשה כנגד כל גילוי אלימות והפרת סדר אלימה שמופנית בין היתר כלפי אנשי חוק העושים משימתם לילות כימים".