"החלטה הזויה": העיתונאי הערבי, מוחמד חטיב, הותקף לפני כשבועיים על ידי צעירים יהודים בעת שהיה בדרך לעבודתו. על אף תיעוד המקרה, בו נשמעים גם כמה שמות, במשטרה הודיעו לו כי הם החליטו לסגור את התיק בנושא. העילה? עד כה, עדיין לא נמצאו אף חשודים במעשה.

בשיחה עם N12 אמר חטיב: "קודם כל הגשתי את התלונה באינטרנט וחיכיתי שחוקר התקשר אליי. אבל לפני כמה ימים פשוט קיבלתי הודעה מהמשטרה על כך שהוחלט לסגור את התיק. פניתי ל'עדאלה' כדי לערער עלה ההחלטה ההזויה הזאת".

מוחמד חטיב, העיתונאי הערבי שהותקף בקריית אתא (צילום: חדשות 12)
מוחמד חטיב, העיתונאי הערבי שהותקף | צילום: חדשות 12

חטיב אמר כי יש בעיה בהתנהלות המשטרה והשב"כ, והוסיף שהם החליטו לסגור את התיק בגלל שקוראים לו מוחמד.

לפני כשבועיים, חטיב היה בדרכו לעבודה ונקלע להתקהלות של מספר צעירים יהודים שרצו לפגוע בו. כשהבחין בהם, חטיב הסתגר בתוך רכבו וניסה לברוח מאבנים שהושלכו לעברו. לבסוף, הוא התקדם עם המכונית ואז נוסע לאחור - זאת עד שהצליח לברוח מאותם פורעים שהתאספו במקום ורצו לפגוע בו. בתיעוד מהמקרה הם נשמעים אומרים: "אל תתנו לו לברוח. ערבי, ערבי, כנס בו".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "המשטרה חוקרת את אירועי הפרות הסדר בשוויוניות וללא משוא פנים ללא קשר לזהותם של החשודים או הקורבנות. במקרה דנן, חקירת האירוע התנהלה במקצועיות וביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים. במסגרת החקירה בוצעו מגוון פעולות חקירה ועל אף מאמצי החקירה ומיצוי כלל הפעולות הנדרשות לא אותרו חשודים במעשה. ככל שיעלה מידע נוסף שיכול להביא להתפתחות בחקירה, הרי שאלו יבדקו כמקובל".