פרסום ראשון: שבועיים אחרי החלטת השופט הפורש חנן מלצר לערוך משפט חוזר לרומן זדורוב, עורך דינו ירום הלוי הגיש בקשה מהרכב השופטים החדש לגבות עדות מוקדמת לפני תחילת המשפט החוזר מאולה קרבצ'נקו - כך נחשף אמש (שלישי) במהדורה המרכזית. עו"ד הלוי מבקש גם צו עיכוב יציאה מהארץ לקרבצ'נקו, המוכרת יותר בשם א"ק, והסרה של חלקים מצו איסור הפרסום שיש אודותיה.

לפני שבועיים הטיל מלצר פצצה כשהחליט לקיים משפט חוזר לרומן זדורוב, שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל. אילנה, אימה של תאיר, הייתה הראשונה לברך על ההחלטה. "זהו הישג על כל המלחמה של בערך 15 שנה שאנחנו נלחמים למען צדק ואמת שייעשו פה", אמרה.

רומן זדורוב בבית המשפט (צילום: פלאש 90)
"טביעות הנעל מוכיחות שרומן חף מפשע". זדורוב | צילום: פלאש 90

אבל מה הוביל את השופט מלצר לקבל את ההחלטה הדרמטית? לפני כשנה, סנגורו של זדורוב, עו"ד הלוי, סיפק לבית המשפט ראיה דרמטית שנחשפה אצלנו במהדורה המרכזית - הרצאת זום שנתן ד"ר חן קוגל, ראש המכון לרפואה משפטית, בפני סטודנטים.

בהרצאה של ד"ר קוגל נאמר שגופה לא יכולה לדמם למשך זמן רב. "אם דימום חיצוני נניח בצוואר או ברגל, אין חלל שבו הדם יצטבר", הדגיש קוגל. "אז אם אין חלל, גם אם תזיז את הגופה, אלא אם כן תהפוך אותה ממש.. אבל אם תזיז את הגופה לא ייצא דם, כי אין לה דם בתוך הגופה...בתוך הגוף. והדימום הוא כבר היה חיצוני, הכול יצא כבר החוצה. אתה מבין?".

אולה קרבצ'נקו, "צל כבד" (צילום: עידו הר, מתוך "צל כבד", ערוץ 11)
דוחה את הטענות על הסף. אולה קרבצ'נקו | צילום: עידו הר, מתוך "צל כבד", ערוץ 11

הדברים האלה מתיישרים, לכאורה, עם שלוש עקבות הנעל שנמצאו בזירת הרצח. אותן עקבות שאין מחלוקת על כך שאינן שייכות לרומן זדורוב, אלא למישהו שנכח בעת הרצח של תאיר ראדה ז"ל. הראיה המרכזית החדשה הזאת הובילה בסופו של דבר את השופט לקבל החלטה על משפט חוזר.

א"ח, בן זוגה לשעבר, סיפר במשטרה כי התוודתה בפניו שהיא רצחה את תאיר ראדה - טענה שהיא דוחה על הסף. "גם במצב שאני מאבדת את הקשר שלי עם המציאות, אני לא הולכת ורוצחת בני אדם", אמרה בעבר.

תאיר ראדה (צילום: אור בן זריהן, באדיבות המשפחה, החדשות)
תאיר ראדה ז"ל | צילום: אור בן זריהן, באדיבות המשפחה, החדשות

עו"ד הלוי טוען שבמעמד העדות המוקדמת יוכיח לכולם שאולה קרבצ'נקו היא הרוצחת, ועל כן, הוא מבקש גם צו עיכוב יציאה מהארץ. כמו כן, הוא מבקש להסיר חלקים מצו איסור הפרסום שיש אודותיה. "ההחלטה של כבוד השופט מלצר מוכיחה שהראיות החדשות, ובעיקרן, שלוש טביעות הנעל שמטפסות החוצה מהתא, היו באמת של הרוצח - ולכן רומן חף מפשע כי אינן שלו", אמר עו"ד הלוי.

השופט מלצר אמר בהחלטתו שהראיות שנאספו כנגד אולה קרבצ'נקו הן חלשות וספק אם ביכולתן להוכיח את אשמתה. בפרקליטות אמרו לנו היום שבימים אלה לומדים את החלטת השופט לעומקה. בקרוב פרקליט המדינה יקבל החלטה אם ללכת למשפט חוזר או לקבל החלטה דרמטית - לבטל את כתב האישום ולזכות את זדורוב.

עו"ד הלוי (צילום: חדשות 2)
עו"ד ירום הלוי | צילום: חדשות 2

כזכור, זדורוב הורשע פעמיים בבית המשפט המחוזי בנצרת ופעם אחת בבית המשפט העליון בכך שהוא זה שרצח את תאיר ראדה ז"ל בבית הספר בקצרין לפני 15 שנה.