קבוצת צעירים מהעיר רחובות הגיעה לפני כמה חודשים לאתר נופש בצפון הארץ. חלק מהם פנו לשתי בנות שפגשו, ומסיבה שאינה ברורה הן ניגשו להתלונן עליהם בפני עובדי המקום. על פי כתב האישום שהוגש, בשלב זה התפתחה תגרה המונית בין הצעירים לעובדים - שבמהלכה תקף אחד מהם בפטיש. העונש שקיבל אותו צעיר? חודשיים עבודות שירות. 

קטטה באתר נופש בצפון
קטטה באתר נופש בצפון

בתיעוד נראה שוטר שמנסה להפריד בין הקבוצות אך ללא הצלחה מרובה. למרות התיעוד ממצלמות האבטחה, במשטרה לא הצליחו להגיע למרבית המעורבים ושתי הבנות ברחו מהמקום, ככל הנראה כי היו חייבות בבידוד. חשוד אחד נעצר בפרשה והוא זה שנראה בסרטון תוקף בפטיש.

עו"ד יובל זמר

במסגרת הסדר טיעון הוגש נגדו כתב אישום מתוקן עם סעיפים מופחתים ובית משפט השלום בקריית שמונה גזר עליו רק חודשיים עבודות לתועלת הציבור. בפרקליטות ביקרו את ההחלטה וגורם בכיר בפרקליטות אמר: "לא יעלה על הדעת. יש תיעוד שרואים אדם תוקף עם כלי שיכול להרוג, בית משפט משחרר וגוזר חודשיים עבודות שירות".

עורך דין יובל זמר, פרקליטו של הנאשם אמר ל-N2: "הסדר הטיעון המקל משקף קשיים ראייתיים ובראשם העובדה שניתוח סרטוני מצלמות האבטחה מלמד כי לא ניתן לשלול את טענם הנאשם לפיה מי שהחל את הקטטה היו דווקא המתלוננים. קשיים אלו בצירוף נסיבותיו האישיות של הנאשם הובילו את התביעה להסדר הטיעון המשקף את המצב הראייתי בתיק".