היום (שני) מתקיים בבית המשפט המחוזי בנצרת דיון בבקשה למשפט חוזר לרומן זדורוב, שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה. הדיון מתמקד בבקשתו של סנגורו של רומן זדורוב, עורך הדין ירום הלוי, לזמן את אולה קרבצ'נקו (א.ק) לתת עדות מוקדמת בבית המשפט. בנוסף עו"ד הלוי יבקש למנוע את יציאתה מהארץ. עם הגעתו של זדורוב לדיון הוא התייחס למשפט החוזר ואמר כי "קשה להסביר במילים" מה זה עושה לו. 

עו"ד ירום הלוי אמר בשיחה עם N12 לפני הדיון: "יום האדמה תרעד. אם השופטים יתנו לי להציג את כל הדברים שאני רוצה להציג בפניהם, אני מתחייב להוכיח להם שא.ק, אולה קרבצ'נקו, היא לא רק הרוצחת של תאיר ראדה, אלא גם רוצחת סדרתית".

אולה קרבצ'נקו, "צל כבד" (צילום: עידו הר, מתוך "צל כבד", ערוץ 11)
אולה קרבצ'נקו (א.ק), ארכיון | צילום: עידו הר, מתוך "צל כבד", ערוץ 11

סנגורו של רומן זדורוב הגיב לשאלת N12 על חריפות הדברים ואמר: "היום אציג בפני הרכב השופטים ראיות שלא ראו מעולם, ראיות שמהן התעלמה הפרקליטות. כמו כן, מסמכים רפואיים שעד עכשיו היו תחת צו איסור פרסום. כל אלו ישפכו אור על עד כמה שהיא הרוצחת. אם בסופו של דבר השופטים יתנו לי לחקור את א.ק, היא לא תעמוד בזה. אני אחשוף את האמת".

לפני כשלושה שבועות קיבל השופט מלצר החלטה דרמטית - להורות לקיים משפט חוזר לרומן זדורוב. אותה החלטה קבעה שהדיון יתנהל שוב בבית המשפט המחוזי בנצרת, אבל הרכב השופטים יהיה כזה שאף פעם לא הייתה לו נגיעה למשפט של זדורוב. חשוב לזכור, המשפט הקודם שהסתיים בהרשעתו של זדורוב התנהל גם הוא בבית המשפט המחוזי בנצרת. הרשעתו של זדורוב ברצח תאיר ראדה התקבלה פה אחד, פעמיים.

תאיר ראדה (צילום: אלבום פרטי)
תאיר ראדה ז"ל | צילום: אלבום פרטי

בראש הרכב השופטים החדש עומד השופט אשר קולה. לצידו יושבים השופטת תמר נסים-שי והשופט דני צרפתי. עורך הדין ירום הלוי יבקש מהשופטים לאפשר לו לזמן את אולה קרבצ'נקו לתת עדות מוקדמת במשפט החוזר, וכן להוציא נגדה צו עיכוב יציאה מהארץ. הפרקליטות, מנגד, מתנגדת והתנגדה שא.ק תהיה מעורבת אם וכאשר יהיה משפט חוזר. גם היום זו צפויה להיות עמדתה של הפרקליטות.

עו"ד הלוי (צילום: חדשות 2)
עורך הדין ירום הלוי, סנגורו של זדורוב | צילום: חדשות 2

עורכי דינה של אולה קרבצ'נקו (א.ק), דניאל חקלאי ותומר שוורץ, מסרו בתגובה: "מדובר בבקשה מופרכת ומקוממת. בית המשפט העליון הבהיר מפורשות בהחלטתו להעניק לזדורוב משפט חוזר, שאין לייחס שום משקל לגרסת הכזב של א"ח, בן הזוג המתעלל של אולה, שהחליט להחריב את חייה באמצעות עלילת שווא לאחר שנפרדה ממנו. בית המשפט העליון הדגיש שההחלטה לאפשר משפט חוזר היא פועל יוצא של מספר נושאים שאינם קשורים באולה. צר לנו שעורך הדין ירום הלוי בוחר למקד את האש בבחורה חפה מכל פשע, על אף דבריו הברורים של השופט מלצר שאף המליץ לצדדים במשפט החוזר להתמקד במספר היבטים מצומצם שאין להם שום קשר לעלילת השווא נגד אולה".