בני משפחה של מטופל במרכז הרפואי לגליל בנהרייה תקפו במכות ובאגרופים את אחד המאבטחים ועובדים נוספים, בלילה שבין שבת לראשון. המאבטח: "הם הפילו אותי לרצפה, וגם כשנפלתי - המשיכו לבעוט בי. כשניסיתי לקום, חטפתי אגרוף בפנים". תלונה הוגשה במשטרה.

מבית החולים נמסר כי הכול החל סביב השעה 1 וחצי בלילה, לאחר שאחד המבקרים התקרב לצוות סיעודי בחדר המיון, ותוך צעקות חוזרות ונשנות דרש שרופא יבדוק את קרוב משפחתו. עד מהרה התפרצו אל תוך חדר המיון כעשרה בני משפחה שהתנפלו על הצוותים בצורה משולחת רסן.

"במהלך משמרת הלילה קיבלתי קריאת מצוקה מאזור המיון", משחזר אחד המאבטחים. "כשהגעתי לשם ראיתי בני משפחה שמנסים לתקוף צוות מטפל, בעיקר אחים ואחיות. הדבר הראשון שעלה לי בראש היה להרגיע את האירוע ולהנמיך להבות. פתאום הגיע מאחוריי מישהו שחבט בראשי, עיקם את צווארי והפיל אותי לרצפה. גם כששכבתי על הרצפה, הוא לא עזב אותי ובעט בי, יחד עם בני משפחה נוספים".

ארכיון (צילום: Hanay \ ויקיפדיה)
המרכז הרפואי לגליל, "אחד הממקרים החמורים" | צילום: Hanay \ ויקיפדיה

המאבטח מספר כי הוא ניסה לחזור לתפקוד ונעמד על הרגליים, ובשלב זה קיבל אגרוף בפנים מאחד מבני משפחתו של המטופל. "החל לרדת לי דם מהשפה ומהאף", אמר. "אני זוכר שהדבר שהיה לי הכי חשוב זה לסיים את האירוע, כלומר להוציא אותם מחוץ למיון כדי לאפשר המשך פעילות תקינה של המיון, מבלי שיהיו פגיעות נוספות בנפש. בסופו של דבר, הצלחנו בכך. האירוע נמשך בקושי דקה, אבל נראה לי כמו נצח".

"מאז המקרה אני לא מסוגל לתפקד ולא מצליח לישון, גם בגלל הכאבים הפיזיים וגם ברמה הנפשית", מוסיף המאבטח, שנזקק לטיפול רפואי ונמצא כעת בחופשת מחלה. "כל הזמן אני מריץ בראש את האירועים שהיו. למזלי, זה לא נגמר יותר גרוע".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "מדובר באחד המקרים החמורים ביותר שאני זוכר מאז שנכנסתי לתפקידי. בני משפחתו של מטופל תקפו בצורה מכוערת וחסרת רסן את המאבטחים, שהצליחו להדוף אותם באומץ, בנחישות ובמסירות. אני מבקש להסיר את הכובע הן בפני המאבטחים והן בפני הצוות המטפל בחדר המיון, שניצב בפני סיטואציה קשה מנשוא וכמעט בלתי אפשרית. אנו נטפל באירוע זה באפס סובלנות, כפי שאנחנו עושים בכל מקרה אלימות המתרחש בין כותלי המרכז הרפואי. נעשה הכול כדי לאפשר למשטרה למצות את הדין עם הפורעים".

עו"ד שאדי דבאח, שמייצג את אחד החשודים, אמר: "החשוד היה נתון בסערת רגשות עקב רשלנות מצד אחד העובדים מהצוות הרפואי. כאשר בני המשפחה התריעו בפניו, אותו עובד הזעיק את המאבטחים אשר הם התחילו להתנהג באגרסיביות כלפי המשפחה, והמעשים נעשו כשהיו בני המשפחה בסערת רגשות מאחר וסברו כי בן משפחתם הלך לעולמו".