"חטפו לי את הבן": חבורת צעירים מטמרה חטפו צעיר פלסטיני לאחר שסירב לספק להם נשק בלתי חוקי משטחי הרשות הפלסטינית – כך נחשף היום (חמישי) במהדורה ראשונה. הצעיר, שוהה בלתי חוקי, נכלא על ידי שוביו שאיימו: "תביא לנו נשק או שתמות". לאחר ששכנע אותם להתקשר לאביו, לכאורה כדי שיסייע בהשגת הנשק, הבין האב כי בנו נחטף ופנה למוקד 100 של המשטרה. לאחר התערבות המשטרה, שוחרר הצעיר והחוטפים נעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החל כאשר צעירים תושבי טמרה דרשו מצעיר פלסטיני, שוהה בלתי חוקי שעובד בעיר, לספק להם נשק בלתי חוקי מהשטחים. לאחר שסירב לדרישה פעם אחר פעם, החליטו הצעירים לחטוף אותו. בשלב זה החליט הצעיר הפלסטיני לספק להם את מספק הטלפון של אביו בנימוק שאולי הוא יוכל לעזור להם בהשגת הנשק.

אביו של הצעיר הבין בשיחת הטלפון כי בנו נחטף וחייג מיד למוקד 100 של המשטרה. "יש לי ילד שעובד בטמרה", אמר האב למוקדנית המשטרה. "יש בעיה, יש שם הרבה אנשים שיש להם נשק והם רוצים שאביא להם נשק מהשטחים. הילדים האלה אמרו לי: 'הוא צועק, הוא כלוא. תביא לנו נשק מהשטחים או שתמות'. אני יודע איפה הוא. הוא אמר לי: 'אבא, אבא, אבא – יש אנשים שמאיימים עליי', ואז נסגר הטלפון".

השיחה של האב למוקד 100 ככל הנראה הצילה את אותו צעיר. במשטרה מיד הפעילו ניידת יס"ם שסיירה בעיר וחשדה ברכב שנסע בצורה מחשידה. לאחר שעצרו את הרכב, השוטרים גילו בתוכו את החטופים ואת הצעיר הפלסטיני. הצעיר שוחרר לביתו ואילו החוטפים נעצרו לחקירה במשטרה.

"לא מדובר על תופעה של חטיפת אנשי שטחים על מנת להשיג נשקים", מבהיר אבי אבוחצירא, סגן מפקד תחנת משטרת טמרה. "אנחנו מכירים היטב את התופעה של מעבר כלי נשק מהרשות הפלסטינית אלינו תוך שימוש בהם באזור טמרה ובארץ בגלל. האירוע הזה הוא אירוע חמור וצוות יס"ם ששהה במקום טיפל בו בצורה יפה".