חשד לגרימת מוות ברשלנות בצפון: אושר דרעי, בת 23 מחצור הגלילית, מתה היום (חמישי) כתוצאה מאלרגיה לחלב לאחר שאכלה קינוח חלבי במסעדה. המשטרה פתחה בחקירה ועיכבה חמישה מעובדי המסעדה, כולל הבעלים והשף, בחשד לגרימת מוות ברשלנות. כלל העובדים שעוכבו שוחררו כעבור זמן קצר למעצר בית והמסעדה נסגרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש בשעה 22:00, סעדה דרעי יחד עם חברתה במסעדה בשרית כשרה שבה עבדה בעבר בראש פינה, שהייתה מלאה עד אפס מקום והשתיים הזמינו קינוח פרווה. חברתה של דרעי עבדה בעבר במקום והעובדים הכירו אותה. לאחר שהגלידה במסעדה נגמרה, שלח הטבח, בן 19, את אחד העובדים לרכוש גלידה צמחית – אך זה קנה בטעות גלידה חלבית.

דרעי אכלה את הקינוח, חשה ברע ופונתה עצמאית לבית החולים זיו שבצפת. במקביל, יצרו השתיים קשר עם המסעדה והבינו כי נעשתה טעות. עם הגעתה לבית החולים, התמוטטה דרעי ובוצעו בה פעולות החייאה שבסופן נאלצו צוותי הרפואה לקבוע את מותה.

אושר דרעי (צילום: אינסטגרם, צילום מסך)
אושר דרעי עם הקינוח במסעדה | צילום: אינסטגרם, צילום מסך

"היא פונתה בכוחות עצמה לבית חולים, אני לא יודעת איך היא הצליחה, ואז היא איבדה הכרה", שחזרה אימה של אושר, גלית דרעי, בכאב. "הגעתי ממש כמה דקות אחרי וכבר לא נתנו לי לראות אותה. היא הייתה מחוברת למלא מכונות ומכשירים. היא חיה את זה, היא נולדה אלרגית והיא יודעת מה זה - אין שום סיכוי שהיא תסכן את החיים שלה. הרגו לי את הילדה".

עוד סיפרה האם כי "אתמול במקרה היא אמרה לי 'אימא, תבואי לבקר אותי בעבודה', ובאתי כשסיימתי לעבוד. בדרך כלל אני לא מטיילת, אני מגיעה מהעבודה ישר הביתה. היא ילדה עצמאית, ברוב המקרים שהיא יודעת שהיא בסכנה היא מזמינה טיפול נמרץ. היא מזריקה אפיפן ויודעת להתמודד עם אלרגיה. אתמול היא לא חשבה שתצטרך בכלל את המזרק במסעדה כשרה למהדרין".

גלית דרעי, אימה של אושר דרעי ז"ל
גלית דרעי, אימה של אושר דרעי ז"ל

האם סיפרה כי להבנתה הקצפת שאכלה אושר במסעדה הייתה חלבית ונזפה בבעלי המסעדה ובעובדיה: "זו הייתה מסעדה כשרה למהדרין והוא נתן שם חלב לאנשים שאכלו בשר. הוא הכשיל שם הרבה אנשים - בשביל מה? איפה היה משגיח הכשרות?".

מפרטי האירוע עולה כי הצעירה, שסבלה מאלרגיה לחלב, לא נשאה עימה את מזרק האפיפן שלה. כל העובדים שעוכבו לחקירה שוחררו כעבור זמן קצר למעצר בית לאחר שנמצא כי לא פעלו ממניע זדוני. המסעדה נסגרה וחקירת המשטרה נמשכת.

אימה של אושר דרעי מתייחסת למקרה הטרגי
גלית דרעי, אימה של אושר דרעי ז"ל

בהודעת המשטרה נכתב כי "לפנות בוקר התקבלה במוקד 100 של משטרת ישראל הודעה מבית החולים זיו בצפת, שלפיה נקבע מותה של צעירה בת 23 תושבת חצור הגלילית שהגיעה לטיפול רפואי לאחר שחשה ברע, ככל הנראה כתוצאה מתגובה אלרגית לחלב".

במשטרה הוסיפו כי "עם קבלת ההודעה חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה ממנה עלה כי הצעירה יחד עם חברתה בילו במסעדה בראש פינה, ולאחר שהצעירה אכלה מהקינוח חשה ברע ופונתה עצמאית לבית החולים. במסגרת החקירה המסעדה נסגרה, וחמישה חשודים - הבעלים, השף ועובדי המקום - עוכבו לחקירה בחשד לגרימת מוות ברשלנות והחקירה בעיצומה".

בית החולים זיו, ארכיון (צילום: חדשות 2)
בית החולים זיו שבצפת | צילום: חדשות 2

מבית החולים זיו נמסר כי "הצעירה הגיעה למיון עם תגובה אלרגית קשה מאוד לחלב, לאחר שאכלה קינוח במסעדה. הרופאים ביצעו בה החייאה במשך קרוב לשעה, אך לא הצליחו להציל את חייה ונאלצו לקבוע את מותה".

במועצה המקומית חצור הגלילית מסרו עם היוודע דבר האירוע: "הלם ותדהמה בקהילת חצור נוכח האסון עם פטירתה של אושר ז"ל. אנחנו מוסרים את תנחומינו למשפחה האהובה. ראש המועצה שמעון סויסה וצוותי הרווחה שוחחו עם המשפחה ומלווים אותה".