פרטים חדשים מיום הרצח של דיאנה רז ז"ל שנרצחה בידי בעלה נחשפים לראשונה היום (ראשון) בשיחות מיוחדות עם הוריו של אמיר החשוד ברצח, ונתן, שכנם של בני הזוג דיאנה ז"ל ואמיר רז, שפגש באמיר כמה דקות לאחר הרצח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12: 

"אנחנו אבלים, המומים ובוכים. לא ישנים ולא אוכלים. המזון שלי זה רק מים וקפה. אנחנו מחפשים תשובות שאין לנו. ביום שישי אמיר התקשר אליי ואמר "אימא בואי". שלושה נכדים שיחקו בטרמפולינה בחוץ ואמיר היה איתנו. הילדים היו נראים מאושרים", סיפרה אובי רז, אימו של אמיר החשוד ברצח אשתו בשיחה עם N12.

"הוא הכניס אותי פנימה הביתה ואמר לי: הרגתי את דיאנה. לא היה כלום מאחורי העיניים שלו, הכול היה ריק. כאילו לא הייתה נשמה מאחורי העיניים. אמרתי לו: אתה בטוח? והוא ענה לי שכן. אמיר ילד רגיש והוא לא בכה. זה לא היה אמיר. אני חיבקתי אותו והחיבוק הזה לא היה מוכר. אמיר מחבק חיבוק חם ואוהב. והוא רק שם עליי את הידיים וזה לא היה הוא - זה לא היה הילד שלנו. ואז הוא צלצל למפקד שלו במשטרה וקרא לו. אמרתי לו 'בוא נארגן את הילדים ואני אקח אותם'".

"מאז אנחנו בסרט שאנחנו מקווים להתעורר ממנו ולגלות שזה רק סרט רע. אני לא מצליחה לקלוט שהבן שלנו עשה כזה דבר. זה הכי רחוק מהמשפחה שלנו. כולנו נגד אלימות וגם אמיר כל השנים דיבר על זה שאבוי למי שירים יד על אישה. זה היה אמיר", תיארה האם. "לא קולטים שזה מה שקרה, לא קולטים שדיאנה לא פה. דיאנה היא הבת שלנו - הייתה ותהיה כל החיים. ארוחות שבת, אירועים משותפים. היא גרה פה אצלנו ביחידה למעלה. אין לנו תשובה איך ממשיכים מכאן. היא האימא של הנכדים שלנו. הדבר הכי חשוב לשניים האלה היה הילדים שלהם והם עשו הכול עבורם". 

דיאנה רז, שעל פי החשד נרצחה ע"י בן זוגה (צילום: פייסבוק)
דיאנה רז ז"ל | צילום: פייסבוק

"הם שואלים אותנו איפה אבא ואימא ואנחנו עונים להם: אימא מתה. הם עונים שהם מתגעגעים ואני אומרת שגם אני. זה חשוב שהילדים ידעו, לא נסתיר מהם את האמת. הדבר היחיד שאנחנו יודעים זה שנעשה הכול בשביל הנכדים. את מה שקרה שם אנחנו לא מצליחים להבין. אבל הוא עשה את זה".

"יש בנו כעס על מה שהוא עשה, לכל המשפחה. אבל אנחנו איתו כי זה הבן שלנו. הוא עשה מעשה שלא ייעשה. מיום שישי אנחנו מגלגלים בראש אם יש משהו שפספסנו, שלא ראינו. שאלנו את החברים אם הם ראו משהו שאולי אנחנו כהורים לא הצלחנו לקלוט. כולם מדברים על זה שהם לא מבינים", המשיכה אימו של אמיר החשוד ברצח. החברים מהמשטרה מספרים שהוא הראשון שתמיד היה נותן עזרה. זה לא אמיר, אבל הוא עשה את זה. אנחנו מגנים את המעשה אבל נתמוך בו במה שהוא יצטרך הלאה כי הוא הבן שלנו. אני רוצה שהנכדים יהיו בריאים ומאושרים, לשמור על המשך החיים שלהם".

אריה רז, אביו של החשוד ברצח, סיפר: "כשאני פגשתי את אמיר הוא נתן לי חיבוק קר ואז המשטרה לקחה אותו. עכשיו אנחנו מתכוונים לטפל בנכדים. עשינו שיחה משותפת עם ההורים של דיאנה ונראה לאן זה מתקדם. נלך למען הנכדים עד הסוף ונעשה הכול לטובתם".

גם נתן, שכנם של דיאנה ז"ל ואמיר, תיאר את הרגעים שבהם פגש בבעל אמיר לאחר הרצח. "היה לי יום גיבוש מהעבודה. נסענו לצפון למשרד שאנחנו עובדים איתם. חזרתי הביתה סביב 14:00 ואז הלכתי להוציא כמה דברים מהאוטו. פגשתי אותו והייתה שיחה רגועה וטריוויאלית של מה נשמע ומה המצב".

"הוא היה נראה לי הכי רגוע בעולם. לא ראיתי משהו חריג", הוסיף נתן. "אחרי שנכנסתי הביתה, הבנתי שזה היה כרבע שעה אחרי שהוא עשה את מה שעשה. הוא הזיז את האוטו של אמא שלו שהגיעה והוא היה נראה כמו אמיר שאני מכיר. הוא היה אדם מאוד רגוע גם, והוא לא בן אדם שאתה אומר שהוא יכול לעשות מעשה כזה. זה הלם מוחלט בכל הרחוב".

מוקדם יותר היום פרסמנו סרטון של דיאנה ז"ל שבו קראה לנשים שנמצאות בקשר אלים לפנות לאנשי מקצוע. "אם מישהי שצופה בי עכשיו נמצאת בסיטואציה שבה יש קשר אלים, היא צריכה לפנות לאיש מקצוע", הפצירה דיאנה בקבוצת הפייסבוק שבה פורסם הסרטון, "המטרה היא להעלות נקודות אזהרה".