אל תשלמו על טעויות של המשטרה: לידי N12 הגיע מקרה שבו קנס שניתן בגין התקהלות אסורה בחתונה בוטל - מפני שהאירוע נערך בשטח פרטי. מבדיקה, מתברר כי עד לחודש נובמבר האחרון לשוטרים הייתה אפשרות לרשום קנסות על התקהלות רק אם היא התקיימה במקום ציבורי. המשמעות: קנסות שחילקה המשטרה עד נובמבר בגין התקהלויות אסורות בבתים – עשויים להתבטל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המקרה המדובר אירע באוקטובר 2020. בגבעת זאב התקיימה בניגוד להנחיות חתונה המונית, ונרשמו במהלכה מספר דוחות. על אף התיעוד הברור של החוגגים מפירים את ההנחיות, בשבוע שעבר בוטל הקנס שניתן לאבי החתן. מבדיקת N12, עולה כי הדוח בוטל בשל טעות של שוטר ברישומו - בעוד שהקנס נרשם בגין התקהלות במקום ציבורי, החתונה התקיימה בבית פרטי ולכן הוא לא תקף.

המשטרה עצרה חתונה בגבעת זאב (צילום: פלאש 90)
החתונה בגבעת זאב, ארכיון. אחד הקנסות בוטל | צילום: פלאש 90

במשטרה טענו תחילה כי לא הייתה עבירה אחרת שניתן היה לקנוס בגינה את החוגגים, אך מבדיקתנו עולה שהייתה לשוטרים אפשרות להטיל קנסות בגובה של 1000 שקלים בגין סירוב לפיזור התקהלות. רק בנובמבר נכנסו לתוקף תקנות לחוק, המאפשרות גם להטיל קנסות בשל התקהלות במקום פרטי.

עורכי הדין איתי כהן ושלמה חדד, המייצגים את משפחת החתן, מסרו: "מדובר באירוע חתונה אשר הסתיים בפציעתו ומעצרו של אח החתן על ידי המשטרה, שהגיעה לפזרה בשל הפרת הנחיות הקורונה לכאורה. הקנס אשר ניתן לאבי החתן על סך 5,000 שקלים בוטל לאחר שפנינו למשטרה. לדעתנו, המשטרה שמה לב כי טיפסה על עץ גבוה וכעת מנסה לרדת ממנו. בנוסף לכך, מרשנו ואביו הגישו בזמנו תלונה למח"ש בגין התקיפות שחוו מצד המשטרה, ותיק זה בשלבי חקירה בימים אלה".

עו"ד איתי כהן
עו"ד איתי כהן

במשטרה הדגישו שלמרות ביטול הדוח, עדיין מתנהל הליך פלילי נגד חלק מהחוגגים בחשד לביצוע עבירות שונות נגד השוטרים שהגיעו למקום: "החקירה הסתיימה וכעת התיק מצוי בבחינה של התביעה. גם במישור המנהלי, הרי שמתוך מספר דוחות שנרשמו במקום בגין הפרות שזוהו, הוחלט על ביטולו של דוח אחד בלבד, זאת מטעמים טכניים של רישום סעיף הדוח. כל ניסיון להציג מציאות אחרת ביחס למקרה והתנהלותם הפסולה של החשודים במהלכו - מעוות וחוטא לאמת".