ביום חמישי שעבר נמצא לוחם מג"ב סמ"ר נעים מאדי כשהוא ללא רוח חיים, בבסיס יחידתו בעכו. בתחילה נחשד ששם קץ לחייו, אך בהמשך נעצר חברו לשירות בחשד להמתה בקלות דעת, ושיבוש הליכי חקירה. היום (חמישי) הובא החשוד לבית משפט השלום בחיפה, ומחוץ לאולם הדיונים התייצבו חבריו ובני משפחתו של המנוח במפגן מחאה – שבו טענו שמדובר ברצח. "מעשה נבזי ושפל, לא מעכלים את גודל האובדן", אמרו בשיחה עם N12. מעצרו הוארך ה-5 ימים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אפיק טויבי, חברו של מאדי ליחידה שחשוד במעשה, נעצר יממה לאחר האירוע הטרגי. במח"ש, המטפלים במקרה, טענו בדיון הארכת המעצר הקודם שקיימות תלונות נוספות על כך שהחשוד השתמש בנשק כמשחק מול חבריו במג"ב.

נעים מאדי ז"ל בן ה-19, לוחם מג"ב שנמצא ירוי (צילום: באדיבות המשפחה)
נעים מאדי, הלוחם שנמצא ירוי ללא רוח חיים בבסיס מג"ב | צילום: באדיבות המשפחה

"באנו לצעוק את צעקתנו ולהביע את כאבנו", אמר נאדר קטיש, חבר המשפחה של המנוח, בשיחה עם N12 – באירוע המחאה שהתקיים מחוץ לאולם בית המשפט. "המשפחה איבדה את היקר לה מכול. הבן שלה היה במקום הכי בטוח", הוסיף. עוד טען כי "הוא נרצח תוך כדי שינה על ידי שוטר מנוול, דבר כזה לא קרה במדינת ישראל".

בן דודו של לוחם מג"ב טען אף הוא שמדובר באירוע רצח: "המעשה נעשה בדם קר, החשוד שיבש הליכי חקירה והפיץ את השמועה שנעים התאבד. זה מעשה נבזי ושפל, כך הוא רצח אותו בעצם פעמיים". 

אפיק טויבי, שוטר מג"ב הנאשם שגרם למות חברו (צילום: N12)
אפיק טויבי, החשוד בגרימת מוות ברשלנות ובשיבוש הליכי חקירה | צילום: N12

מאדי מאדי, קרוב משפחתו של הלוחם, סיפר: "אסון פקד אותנו, לא מעכלים את גודל האובדן. אנחנו מקווים שהאמת תצא לאור בהקדם האפשרי ושהצדק ינצח".

במהלך הדיון, חשף חוקר מח"ש: "החשד נגד החשוד, שלפיו ירה בנעים מאדי - מתחזק. מאז הארכת המעצר הראשונה, החשוד שומר על זכות השתיקה". הדוח הפתולוגי מחזק אף הוא את החשדות נגד אפיק טויבי, הלוחם החשוד. בנוסף, מיוחסים לו 10 מקרים של משחק בנשק.

עורך הדין ציון אמיר, המייצג את המשפחה, מחוץ לאולם: "כפי שהתפרסם, ישנם סימני שאלה סביב הגרסה שנמסרה על ידי החבר, שהיה בחדר באותו הזמן". מנגד, עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י שמייצגים את החשוד, טענו: "יש בעיה בחומר הראיות". 

בני משפחתו של נעים מאדי ז"ל מפגינים
בני משפחתו של נעים מאדי מפגינים

בתום הדיון, שבו האריך את מעצרו של אפיק טויבי ב-5 ימים נוספים, אמר השופט ד"ר זאיד פלאח: "החשוד נהג להשתמש בנשקו שלא כדין וסיכן חיי אדם. קיים חשד סביר לקיום העבירה. עיינתי בדוח זירת האירוע - המנוח לא התאבד, והחשוד היה מעורב באירוע". ביציאה מבית המשפט, קרוביו של המנוח של המנוח צעקו לעבר בני משפחתו של החשוד: "תתביישו בבן שלכם, הוא רוצח".

ביום חמישי שעבר נמצא מאדי ירוי, כשהוא ללא רוח חיים בבסיס מג"ב בעכו סמוך לשעה 22:00. החשוד שעצור, לוחם מג"ב בן 21, טוען שאתמול הוא נכנס להתקלח בבסיס של מג"ב בעכו והשאיר את האקדח שלו בידי החבר. כשיצא מהמקלחת מצא את החבר ירוי: הוא טוען שהחבר התאבד באקדח ששייך לו. ביחידה החוקרת טוענים להמתה בקלות דעת, ועדיין נבדק אם מדובר במשחק בנשק.

עו"ד תמי אולמן ושאדי סרוגי (צילום: החדשות)
עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י, המייצגים את החשוד | צילום: החדשות

הלוחם חשוד גם בשיבוש מהלכי משפט. "סמוך לשעה 22:00 נמצא המנוח ירוי בחדרו בתחנת עכו כאשר על פי החשד השוטר החשוד מעורב בביצוע הירי ושיבוש הזירה לאחר מכן", נכתב בבקשה להארכת המעצר.