אוטובוס שיצא ממודיעין מלא בנוסעים נעצר במחסום. השוטרים נתנו עשרות קנסות לנוסעים מהחברה הערבית על אי חגירת חגורה. היחידים שלא נקנסו, למרות שאף הם לא היו חגורים, היו שישה נוסעים יהודים - וההחלטה עוררה זעם באוטובוס. "יש לי פה נוסעים יהודים, גם הם בלי חגורה - הוא לא ביקש מהם אפילו תעודה מזהה, עד איפה אתם הולכים", זעם הנהג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקרית התרחשה באוטובוס שיצא שלשום (ראשון) ממודיעין, ובו ישבו כ-30 נוסעים, מרביתם ערבים. ביציאה מהעיר האוטובוס נעצר במחסום משטרתי. הנהג, שהתקומם על ההתנהגות המפלה של השוטרים במתן הדוחות,, החל לתעד את הנעשה בתוך האוטובוס ומחוצה לו - וביקש הסברים ותשובות מהשוטרים.

"תראו איך הוא זרק להם אותם,  אפילו לא רוצה לחלק להם", אמר ותיעד את הדוחות. "כמו חיות מתנהלים איתם, אלה בני אדם. עיכוב של שעה בשביל לחלק להם דוחות – בושה וחרפה". לטענתו התעלמו ממנו ולכן העלה את התיעוד לרשתות החברתיות.

בשיחה עם המהדורה המרכזית אמר: "זאת השאלה שלנו, למה לא כולם? אתם רוצים לעשות חוק, תעשו על כולם. למה עשיתם במיוחד על הערבים? אני כבר 5.5 שנים נהג אוטובוס באותה חברה, אף פעם לא היה לי מצב כזה. זו אשכרה גזענות".

נוסעת יהודיה מצטרפת לטענות על התנהגות גזענית של השוטרים: "הוא לא חילק דוחות ליהודים, גם לא ביקש תעודות. זה היה נראה מכוון לערבים בלבד. חבל מאוד שהמשטרה מתעסקת בכאלה דברים ועושה כאלה דברים במכוון ובצורה לא יפה ולא הוגנת. זה היה מביש, ממש התביישתי".

במשטרה דוחים בתוקף את האשמותיו של הנהג, שמצידו אומר שלא ציפה כי השוטרים יודו כי נהגו בגזענות. הוא מבקש מהמשטרה דבר אחד בלבד: לבטל את הדוחות והקנסות שחולקו לנוסעים הערבים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, במהלך פעילות לאכיפת חוקי התנועה והגבלות הקורונה, נבדקו אתמול באזור מודיעין והסביבה עשרות כלי רכב לרבות אוטובוסים. חלק מהנוסעים והנהגים שבוצעה כלפיהם אכיפה הם יהודים וחלקם ערבים והדוחות נרשמו אך ורק בגין עבירות שזוהו וללא כל קשר למוצאו או דתו של אדם".