בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (שלישי) שלוש שנות מאסר וחצי וקנס של 50 אלף שקל על אברהם לשם, תושב קצרין בן 26 שהורשע במעשה מגונה בילדה בת ארבע וחצי. הוריה של הילדה הפגינו יחד עם תומכים נוספים מחוץ לבית המשפט במחאה על החלטת השופטים לזכות אותו מעבירת אינוס - למרות דגימת דנ"א שנמצאה על שמלתה של הילדה. האב: "היא בת ארבע וחצי והעונש שלו אפילו לו מגיע לגיל שלה. זו פשוט בושה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני כשנתיים הוגש כתב האישום נגד לשם ומאז הוא נמצא במעצר. על פי האישום, לשם שהיה באותה העת תלמיד ישיבה באפרת, ניגש אל הילדה ששהתה מחוץ לבית כנסת לבדה, חיבק אותה ותקף אותה באמצעות אצבעותיו. הילדה ניסתה להימלט, אולם לא הצליחה ונשכבה על גבה – והנאשם נשכב מעליה. לאחר מכן הגיע לפורקן מיני על שמלתה. ההורים מיהרו להגיש תלונה במשטרה ונלקחה ממנו דגימת דנ"א. הנאשם לא שיתף פעולה בחקירה ושתק לאורכה.

אביה של הילדה אמרה לאחר מתן גזר הדין: "חייבים לעצור את ההזיה הזאת - בית המשפט פגע בי. אף אחד לא שומע ואף אחד לא מקשיב. איך אני יכול לישון בלילה כשאני יודע שיש עוד נפגעים? ננהל מאבק אזרחי כי בתי המשפט לא לוקחים את הנושא ברצינות ונותנים עונשים קלים ומבישים".

מפגינים מחוץ לבית המשפט המחוזי על זיכוי נאשם מאונס (צילום: N12)
מפגינים מחוץ לבית המשפט בירושלים | צילום: N12

"היא יצאה לבית הכנסת עם אבא שלה ועם אחיה. מה עשית לה?", שאלה בכאב אימה של הילדה. "למה הרסת לנו את החיים, כי אתה נהנית כמה דקות? אתה יושב בבית המשפט שותק ומחייך וחושב שאתה הגיבור? אתה פחדן וגיבור על חלשים. נילחם בשבילה ובשביל כל הילדים שעכשיו כשהוא ייצא לחופשי הוא עלול לפגוע בהם. גילינו על מקרים נוספים שהוא פגע בילדים והם שתקו, הסתירו וטאטא מתחת לשטיח. נצא למלחמה והצדק יהיה איתנו".

עו"ד יובל קדר, מפרקליטות מחוז ירושלים הגיבה לגזר הדין: "סברנו מלכתחילה שניתן להוכיח כאן עבירת אינוס על סמך דברים שמסרה הילדה ותימוכין מעדויות נוספות. הנאשם שתק בחקירותיו יחד עם זאת בית המשפט מצא שיש ספק בעבירת האינוס וזיכה מעבירה זו. היום ניתן גזר הדין ונשקול להגיש ערעור על ההכרעה".

עו"ד לירון מלכה המייצגת את הנאשם: "בית המשפט זיכה מעבירת האונס והרשיע במעשה מגונה בלבד. הראיות נבדקו בדייקנות ומקצועיות, הפרקליטות טעתה בהגשת כתב אישום באשמת אונס ולא ראתה את תמרורי האזהרה בעניין. לא היה ביסוס ראייתי בתיק, לכן הוא זוכה ואנו שמחים על התוצאה".

 מוקדם יותר פנה האב לשופטת רבקה פרידמן-פלדמן שעמדה בראש ההרכב: "עבריין הולך להשתחרר ואת לא עשית את העבודה שלך. נפגין כאן עד שתבינו שנרדמתם בשמירה". המפגינים נגד מערכת המשפט אחזו שלטים עם הכיתוב: "החוק היבש לא נרטב אף פעם, אפילו לא מדמעה של ילדה". בשלטים אחרים נכתב: "אם אתם לא מקשיבים לנו אנחנו נצעק" ו-"תקשיבו לילדים".

בימים אלה מגייסים הורי הילדה תרומות למען מאבק שמטרתו לעצור פגיעה דומה בילדים נוספים. לתרומות לחצו כאן.