הלם בג'לג'וליה בעקבות רצח של נער בן 15: מותו של הנער מוחמד עבד אראזק עדס באירוע הירי אמש (שלישי) מזעזע את העיר. כבר אתמול עם הידיעה על מותו החלו קרוביו לספר על הילד המוכשר שהלך בטרם עת באירוע שהתרחש על רקע סכסוך פלילי ככל הנראה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אביו, עבד אל-ראזק עדס, ספד לבנו הבוקר ושחזר את האירועים שבהם היה נוכח קודם לרצח המחריד: "אתמול בערב מוחמד ביקש שאזמין לו פיצה כי הזמין את חברו מוסטפא. הזמנתי להם פיצה, הוא חייך ואמר תודה ומיד ירד לפינת הישיבה שהם הקימו מול הבית". 

לדבריו, 10 דקות אחרי הוא שמע יריות, ירד למטה וראה את מוסטפא שותת דם. בשלב הזה הוא לא דמיין שבנו נורה למוות, והוא החל לבצע החייאה במוסטפא. 

עבד אל-ראזק עדס, שבנו מוחמד נרצח בג'לג'וליה
אביו של מוחמד בן ה-15, שנרצח ביריות

"פתאום ראיתי שאנשים מטפלים גם בבן שלי לא רחוק משם. לא אשכח לעולם את המבט שלו, הוא מת לי בידיים, הילד האהוב שלי. הוא היה הילד הקטן שלי. היינו חברים והוא היה מספר לי הכול".

האב מספר כי הוא לא הכיר שום סכסוך או איום נגד בנו. "הוא היה משתף אותי בהכול, הוא כל הזמן ביקש ממני שאשלח אותו לכל מיני קורסים, תמיד רצה ללמוד עוד, לדעת יותר. היה ילד סקרן ולא חסכתי ממנו כלום בכל מה שקשור ללימודים".

האב סיכם בביקורת על המשטרה ועל מדיניות הממשלה כלפי המגזר הערבי: "יש יותר מדי נשקים שמסתובבים חופשי במגזר הערבי. כולם – ראש הממשלה, השרים והמפכ"ל מבטיחים הבטחות אבל זה הכול דיבורים, אנחנו צריכים מעשים. אני לא מדבר על שום נקמה, לא מבקש נקמה רק רוצה שהמשטרה תעצור את האנשים שלקחו את החיים של הבן שלי. כל פעם שאני רואה את התמונה שלו אני לא מפסיק לבכות".

נסרין שוואהנה, מורתו של הנער מוחמד עדס, התראיינה הבוקר בגל"צ לישי שנרב וסיפרה: "בשעה שבע וחצי התחלתי לקבל הודעות שמדובר בשני תלמידים מבית הספר שלנו. זה ילד, והוא הלך". היא סיפרה על התלמיד המצטיין ש"תמיד שואף להצלחה". התעודה של עדס שפורסמה הבוקר מעידה על כך שאכן היה תלמיד שקדן וחרוץ, כפי שמתארות מורותיו. 

המחנכת שלו ספדה לו בפייסבוק אמש: "התלמיד הבולט, המתורבת, האהוב והאהוד - תמיד נשארת בשיעורים של אחר הצוהריים כדי ללמוד עוד ויותר, זה מי שאתה. בני ותלמידי המצטיין", כתבה.

ירי בג'לג'וליה
שני הנערים נמצאו בתחנת המשטרה בעיר

פוטנא קאטיב, מורה נוספת של מוחמד בן ה-15, ספדה לו גם היא בחשבון הפייסבוק שלה: "הייתי המחנכת שלך למשך שנתיים, תלמיד עם מוסר, אהבה לזולת, היה לך קול מרגיע בקריאת הקוראן, אמא שלך שהייתה מבקרת בבית הספר תמיד הייתה מספרת עליך ועל כמה אתה ילד שקט ומתורבת".

מוסטפא אוסאמה חאמד
מוסטפא אוסאמה חאמד, הנער שנפצע

במקביל, עדכן המרכז הרפואי מאיר על מצבו של הנער בן ה-12, מוסטפא אוסאמה חאמד, שנפגע באירוע הירי ונפצע קשה. "הנער נותח במהלך הלילה על ידי צוות רב-תחומי. הוא סובל מריבוי פצעי ירי בכל חלקי גופו. מצבו מוסיף להיות קשה והוא מורדם ומונשם ומטופל בטיפול נמרץ ילדים", הסביר ד"ר אורי יסלוביץ מנהל הטראומה.

על פי עדי ראייה, הפצועים הובאו לתחנת המשטרה ביישוב על ידי אלמונים שנמלטו מיד מהמקום. עוברי אורח שראו אותם בפתח תחנת המשטרה הזעיקו את מד"א. המשטרה פתחה בחקירה בחשד לרצח. לדברי עדי ראייה נוספים, שני הנערים ישבו על ספה שנמצאת בסמוך למגרש כדורגל ביישוב בעוד האלמונים באו רגלית למקום, ירו לעברם מספר רב של כדורים ונמלטו.