הותר לפרסום: שלום קדוש, 74, הוא השף מירושלים שמאושפז במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם - לאחר שהותקף בתחילת השבוע על ידי גנב, שעות ספורות לפני חתונת בתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשוד גנב ביום ראשון את ארנקו של השף מתוך רכבו, בעת שחנה בתחנת דלק ברחוב דרך בית לחם בירושלים. קדוש הבחין בחשוד כשהוא גונב את ארנקו מתוך המכונית, התעמת איתו וניסה לעצור אותו. החשוד הדף אותו בכוח לרצפה - וקדוש נפל ונחבל בראשו.

צוותי מד"א פינו את השף קדוש לבית החולים הדסה עין כרם, שם הוא מאושפז במחלקה הנוירוכירורגית. כוחות משטרה שהוזעקו למקום פתחו בסריקות - בניסיון לאתר את החשוד. מצבו של השף קדוש מוסיף להיות קשה כשהוא מורדם ומונשם בבית החולים.

ממצאי החקירה עולה כי הוא הגיע לסניף בנק ומשך סכום כסף במזומן, ככל הנראה לצורך תשלום טיפים למלצרים ולנותני שירות אחרים בחתונת בתו שהתקיימה כאמור באותו היום.  נבדקת גם האפשרות שייתכן שהגנב ראה ועקב אחריו, וכשהגיע לתחנת הדלק למלא אויר בצמיגי מכוניתו - הוא ניצל את ההזדמנות כדי להוציא מהרכב את התיק או הארנק שבו הוחזק הכסף. חקירת המשטרה מתבססת בעיקר על איסוף צילומי מצלמות האבטחה בכל אזור תחנת הדלק והבנק.

שמו של השף קדוש נודע בארץ ובעולם. הוא עלה ארצה בגיל 14 וגדל בעפולה, בן למשפחה בת תשעה ילדים וב-1967 סיים ללמוד בבית הספר לבישול "יורדי ים" בחיפה - והחל לעבוד כטבח באוניות נוסעים ומשא. קדוש ניהל פסטיבלים של אוכל ישראלי מסביב לעולם, קיבל ב-2005 את עיטור המלונאות, ב-2013 בישל את ארוחת הערב הרשמית לנשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה וב-2018 הוענק לו תואר יקיר ירושלים על פועלו.