בלעדי: דורית (שם בדוי) קראה את התחקיר ב"הארץ" שבו פורטו עדויות מהן עלה שיהודה משי זהב הטריד מינית לכאורה נשים, גברים וגם ילדים לאורך שנים - ולא יכולה הייתה לשתוק עוד. גם היא עברה חוויה דומה וסיפרה על כך אמש (שישי) ל"אולפן שישי". בעדותה היא סיפרה על ההודעות הבוטות שמשי זהב היה שולח לה לכאורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הייתי אישה נשואה, היה לי כבר ילד והכרתי אותו רק מהסיפורים", סיפרה דורית, "הלכתי עם חברה ברחוב בבני ברק וישר זיהיתי אותו, הוא היה מוערך מבחינתי. הוא ראה אותי ואמר לי: 'היי, אני יודע מי את', הוא אמר לי: 'יש לי את המספר שלך'. הוא אמר לי: 'אל תדאגי אני יודע הכל על כולם".

לאחר אותו מפגש ביניהם ברחוב, משי זהב התחיל לשלוח לדורית הודעות: "אחרי שהוא התחיל להתכתב איתי, אמרתי לו: 'אתה יודע שאני נשואה, כן?', והוא אמר לי: 'כן, אבל זה לא אמור להוות בעיה'. הוא אמר: 'אם את צריכה משהו, אני מאוד אוהב לעזור לאחרים'". אלא שעד מהרה ההודעות התמימות לכאורה התחלפו בהודעות בוטות. 

יהודה משי זהב (צילום: Gideon Markowicz FLASH90, פלאש/90 )
עוד עדויות מצטברות נגדו. יהודה משי זהב | צילום: Gideon Markowicz FLASH90, פלאש/90

"הוא כתב לי: 'כמה אתה חמה?', 'את יכולה לעשות את זה גם עם שלושה אנשים? את זורמת? את סקסית ואת יפה', נבהלתי. ההודעות התחילו להיות מיניות בצורה מטורפת. שאלתי אותו אם זה עושה לו את זה לכתוב לי את הדברים האלה, והוא אמר: 'לא, להתכתב עם בחורה יפה כמוך ולפנטז זה דבר מדהים'". 

בין העדויות שעלו בתחקיר, גם עדותו של נ', שלטענתו, נוצל כשהיה בן 16 והתנדב בארגון זק"א. בשיחה עם כתבנו הוא מתאר: "קיבלתי ממנו מפתח למחסן ששימש לציוד של זק"א, הוא היה מביא סרטים פורנוגרפיים. היו מקרים שהוא ניסה להזמין אותי עם עוד נער – לפעמים זה קרה במחסן, לפעמים ברכב. כל הסביבה שלו ידעו שאם יש נער שמסתובב לידו או בחורה צעירה, ידעו מה המשמעות של זה". 

מטעמו של יהודה משי זהב נמסר בתגובה: "חלקים קיצוניים מהעולם החרדי, פצחו נגדי במסע נקם, פרסום הכתבה הוא ניסיון לחסל חשבון עמי, ולצערי גם לחסל אותי. איני יודע איך אוכל לשקם את שמי הטוב לאור הנזק הבלתי הפיך שנגרם לי. ככל שכוחותיי יעמדו לי, אמשיך לשרת את עם ישראל ואת מדינת ישראל כפי שעשיתי כל חיי". 

המשטרה תבחן אם התרחשו מקרים נוספים עליהם לא חלה התיישנות 

בדיקה משטרתית נפתחה בעניינו של משי זהב בעקבות התחקיר – ויש לה שתי מטרות: האחת לבדוק את המקרה היחיד שמתואר שעליו לא חלה התיישנות – צעירה שלפני 10 שנים סיפרה שמשי זהב אנס אותה לכאורה. בעבר החוקרים הצליחו להגיע אליה והיא סירבה להעיד, כעת הם ינסו להגיע אליה שוב – זאת לאחר שעזבה את הארץ, בין היתר עקב כך שחששה מפניו.

המטרה השנייה של הבדיקה – לנסות ולעודד גברים ונשים שלטענתם נפגעו ממשי זהב בשנים האחרונות – עבירות לכאורה שעליהן אין התיישנות - לבוא ולהתלונן, אך כלל לא בטוח שזה יהיה קל כיוון שמשי זהב נתפס בחברה החרדית כמי שמזוהה עם המשטרה. במשך עשרות שנים הוא נכנס ויוצא מתחנות משטרה ולשכות מפקדים - ובעיני רבים הוא סוג של "קצין משטרה" ומכאן גם החשש הגדול ממנו.