שבע שנים אחרי הרצח והשריפה במועדון הקלפים ברמלה: בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (רביעי) את עונשו של הנאשם המרכזי באירוע שגבה את חייהם של שלושה בני אדם, יצחק סילברה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי גזר הדין, הוטלו על סילברה 27 שנות מאסר בפועל, 24 חודשי מאסר על תנאי, תשלום בסך 200 אלף שקלים לכל משפחת המנוחים ו-40 אלף פיצויים לכל אחת ממשפחות הפצועים.

לפני כחודש הרשיע בית המשפט המחוזי בלוד את יצחק סילברה בשלוש רציחות, זאת לאחר שהצית את בית הקפה המתחרה לו ברמלה לפני כשבע שנים, והיום (רביעי) נגזרו עליו שלושה מאסרי עולם. סילברה, הנאשם המרכזי בפרשה, הורשע בשלושה מקרי רצח בסיסי מתוך אדישות ובשלוש עבירות נוספות של גרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות במסגרת הסדר טיעון.

כתב האישום הראשוני של תיק הרצח המורכב ייחס לשלושה נאשמים רצח תוך ביצוע הצתה - יצחק סילברה, בנו ויקטור וידידה אלואשוילי. כאמור לבסוף החליט בית המשפט להרשיע את יצחק בלבד ברצח המשולש וגזר עליו עונש מאסר ממושך.

האירועים שהובילו להרשעה החלו לפני כשבע שנים, אז התגלע סכסוך בין הנאשמים לבין אדם נוסף על רקע פירוק שותפות של הפעלת בתי קפה, שם בין היתר גם התבצעו משחקי קלפים לא חוקיים. לאחר הפירוק, החליט סילברה ביחד עם שני הנאשמים לנקום על גניבת לקוחות לכאורה והחליט להצית את בית הקפה המתחרה שבו שהו באותו הזמן מספר אנשים. בדליקה שפרצה נפצעו באורח אנוש שלושה בני אדם שנפטרו לאחר מכן, מספר בני אדם נוספים, כולל הנאשמים, נפצעו גם הם בדרגות שונות.