לאחר שהמשטרה הודיעה הבוקר (ראשון) על פענוח תיק הרצח של נדאא ברוד בת ה-19, תושבת חיפה שנרצחה בשנת 2005, ל-N12 נודע כי משפחתה כלל לא דיווחה במשך כל השנים על היעדרותה. בחודש שעבר, עצרה המשטרה את ההורים בחשד לביצוע הרצח - ולבסוף הם שוחררו. כעת סבורה המשטרה כי האח, שמת כמה ימים לאחר האירוע, הוא שרצח את אחותו. עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י שמייצגים את אב המשפחה הגיבו: "האבא שוחרר ממעצר ואין קשר לו ולאשתו למקרה של רצח הבת".

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נדאא ברוד, שגופתה אותרה סמוך ליער עופר בחיפה, הוגדרה אלמונית במשך 16 שנים. רק בשנה האחרונה, לאחר התאמה של פרופיל DNA עם ממצאי המאגר הארצי - אישרו השוטרים כי אכן מדובר בתושבת חיפה בת 19. מהממצאים שנאספו לאורך השנים עלה כי ברוד נרצחה בידי אחיה, שהיה בן 22 בעת האירוע - בשל אי שביעות רצונו מאורחות חייה. ימים ספורים לאחר שרצח לכאורה את המנוחה, מת אחיה בנסיבות פליליות. 

עו"ד תמי אולמן ועו"ד שאדי סרוג'י פרקליטי (צילום: חדשות 2,  שאדי סרוג'י)
עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י | צילום: חדשות 2, שאדי סרוג'י

כעת מתברר שהמנוחה התלוננה ברווחה לפני מותה נגד אביה, ובשל תלונתה היא הועברה למעון לחוסות בירושלים. יתר על כן, לברוד היו שתי אחיות נוספות שמתו בנסיבות לא טבעיות - אחותה, בת 5, נאנסה ונרצחה, ואחות נוספת שמה קץ לחייה בהיותה בת 16 בלבד. 

גופתה של ברוד זוהתה לפני כשנה, ובמהלך פעולות חקירה נוספות שביצעה המשטרה - עלתה התאמה בין פרופיל DNA שנדגם מהגופה לבני משפחתה המתגוררים בחיפה. במשטרה הסבירו כי במרחב "ניהלו חקירה סמויה ומורכבת שבמסגרתה בוצעו מגוון פעולות ובהן גביית עדויות, ואיסוף מידע באמצעים שונים, לצד עבודת זיהוי פלילי מקיפה - וכל אלה הביאו לפענוח הרצח".

עו"ד תומר נווה (צילום: עמוס בר זאב, חדשות)
עורך הדין תומר נווה, מייצג את המשפחה | צילום: עמוס בר זאב, חדשות

במשטרה מסרו בנוגע לפענוח הרצח כי "מדובר בגילוי במסגרת מאמצי המשטרה לפענוח תיקי רצח, שבמהלכן בוצעו פעולות חקירה נוספות מהן עלתה התאמה בין פרופיל DNA שנדגם מהגופה לבני משפחתה המתגוררים בחיפה".