פרטים חדשים מתגלים היום (חמישי) על פרשת האונס החמורה במלונית הקורונה ביפו לנוער וצעירים בסיכון, שבמהלכה על פי החשד צעיר בן 20 אנס נערה בת 13. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הצעיר חשוד שהכה את הנערה, חנק אותה, שידל אותה לצרוך סמים ואלכוהול ולאחר מכן גם אנס אותה. הוא מכחיש את העבירות המיוחסות לו וטען כי הדברים נעשו בהסכמה של הצדדים וכי הנערה הסתירה את העובדה שהיא בת 13.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גם החשוד וגם הקורבן שוכנו מוקדם יותר החודש במלונית בידוד בתל אביב, כזו המיועדת לנוער וצעירים בסיכון, כשהנערה שהתה שם ללא ליווי הוריה. מהמידע שהגיע לידי N12 עולה כי הצעיר חשוד שאנס אותה פעמיים, זאת לאחר שהכה אותה באכזריות, חנק אותה ושידל אותה לצרוך סמים ואלכוהול - עבירות שבגינן הוא מלכתחילה נשלח למעצר. לפני המקרה המשטרה אף ביקשה את הארכת מעצרו בשמונה ימים בשל המסוכנות שיוחסה לו.

בחקירתו הודה הצעיר כי אכן קיים עם הנערה יחסי מין, אולם לטענתו הדברים נעשו בהסכמה. בנוסף, הוא טוען כי הנערה מעולם לא סיפרה לו על גילה האמיתי, אלא אמרה לו שהיא מעל גיל 16. כדי להוכיח את טענותיו ביקש החשוד מהחוקרים לבדוק את הטלפונים של שניהם, מאחר ולטענתו ישנן שם התכתבויות ביניהם שמראות כי הקורבן הזמינה אותו. הוא גם ביקש להסתכל במצלמות האבטחה, בניסיון להוכיח את גרסתו.

מנגד, בעדותה של הנערה היא הכחישה על הסף את כל הטענות של הצעיר. לטענתה, היא לא הזמינה אותו אליה וכל הדברים שקרו התבצעו שלא בהסכמה. בהמשך לכך, המשטרה הצליחה לשכנע את בית המשפט להאריך את מעצרו בחמישה ימים נוספים.

עו"ד חגית רחמני וייס מהסנגוריה הציבורית שמייצגת את החשוד התייחסה למעצר ואמרה כי "הוא מוצא את עצמו לראשונה מאחורי סורג ובריח. הוא לא מכחיש שהוא שהה במלונית קורונה, הוא טוען שכל האירועים היו בהסכמה, ללא כפייה וללא אלימות. אני מאמינה שהיחידה החוקרת תמצה את החקירה ותגיע לחקר האמת".

"להקים ועדת חקירה"

בעקבות החשד לאונס המזעזע פנתה היום המועצה לשלום הילד למנכ"ל משרד הרווחה בדרישה להקים באופן מיידי ועדת בדיקה שתבחן כיצד אירועים חמורים כל כך לכאורה התרחשו "תחת 'עינו הפקוחה' של הצוות המקצועי".

במכתב שנשלח על ידי מנהלת המרכז לליווי ילדים נפגעי עבירה, עו"ד ועו"ס לירון אשל נכתב בין היתר: "אנו פונים אליך בדרישה להקמת ועדת בדיקה אשר תבחן ביסודיות כיצד התרחשו לכאורה אירועים חמורים מעין אלה בקטינה המצויה תחת עינו "הפקוחה" של הצוות המקצועי, אשר היה אמון על שלומה הפיזי והנפשי ואחראי על ביטחונה. כמו כן, נדרשת בדיקה יסודית ומיידית כיצד יתכן שקטינים ובגירים בסיכון שוהים יחדיו במלונית ללא הפרדה. וככל שמחדל כזה ממשיך להתקיים, הרי שיש להפסיקו מיד וללא כל דיחוי".

עוד הוסיפה עו"ד ועו"ס אשל במכתבה: "אין לעבור על מקרה חמור זה לסדר היום ויש להקים ועדת בדיקה מיידית ודחופה אשר תבחן ביסודיות את האירועים ותפעל בהתאם לממצאים. זאת הן ביחס לנקיטת צעדים כלפי הגורמים האחראיים והן ביחס לחידוד נהלים והפקת לקחים, בכל הנוגע להפרדת קטינים ובגירים ולמנגנוני הפיקוח וההגנה על ילדים ובני נוער השוהים במלוניות כמבודדים או חולים בתקופת הקורונה, על מנת שמקרים חמורים וקשים מעין אלה לא ישנו".