במערכת אכיפת החוק מנסים להציג אכיפה יעילה יותר. כתב אישום ראשון הוגש היום (שלישי) בהליך מהיר נגד חרדי שנעצר רק שלשום בהתפרעות במאה שערים בירושלים. המפגין מואשם בשורה של עבירות שעשויות להובילו לריצוי זמן מאסר בכלא. בימים הקרובים מתוכננים כתבי אישום נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בהליך מהיר ומזורז של משטרת ירושלים ופרקליטות מחוז ירושלים שנועד להעמיד לדין בהקדם מתפרעים שנעצרו בימים האחרונים מתוך כוונה ברורה להרתיע. כתב האישום שהוגש היום הינו סנונית ראשונה של ההליך החדש. בקנה יש עוד שני תיקים שייהפכו כנראה כבר בימים הקרובים לכתבי אישום. 

במקרה הנוכחי כתב האישום שהוגש היום הוא נגד חרדי שיידה אבנים לעבר ניידות. כתוצאה מכך נופצו שמשותיהן של כמה ניידות בעיצומה של התפרעות בשכונת מאה שערים בירושלים שלשום בצהריים. כאשר שוטרים ניסו לעצור אותו הוא נמלט. כתב האישום מייחס לו הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, התפרעות וחבלה במזיד.

אם יורשע בעבירות הללו, ניתן לתרגם אותן גם למאסר בפועל בכלא. הדגש כאן הוא על תרגום מהיר של תוצרי החקירה לכתבי אישום. כעת נותר להמתין ולראות האם בזרוע השלישית במערכת אכיפת החוק, בתי המשפט, יידעו אף הם להתאים את עצמם למיצוי מהיר של הדין בהקדם האפשרי.