2 בני אדם נהרגו במהלך חילופי ירי עם שוטרים הלילה (בין שני לשלישי) בטמרה שבגליל התחתון. על פי המשטרה, השוטרים הבחינו בחשודים שירו לעבר בית בעיר וכשביקשו לעצור אותם החלו חילופי אש - שבמהלכם נהרגו 2 בני אדם ו-2 נוספים נפצעו. בהודעת המשטרה נטען כי ההרוגים היו בין אלו שירו לעבר השוטרים - אך בהמשך התברר כי אחד ההרוגים, צעיר בשם אחמד חג'זי, ואחד הפצועים לא היו מעורבים באירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסך הכל באירוע נהרגו שניים ונפצעו שניים. הרוג אחד ופצוע אחד מהאירוע מוכרים למשטרה, והם בני משפחת יאסין ששמה נקשר באירועי פשע שונים. הרוג נוסף ופצוע נוסף היו שניהם בלתי מעורבים, כאמור - ההרוג הוא סטודנט והפצוע הוא רופא שהיה יחד איתו. חשוד שלישי במעורבות בירי נמלט מהזירה, המשטרה מבצעת אחריו מצוד.

מהמשטרה נמסר תחילה נאמר כי 4 "חשודים" נפגעו מירי השוטרים וכי במקום גם נתפסו 2 רובי M16 שעמם בוצע הירי. בהמשך עדכנה המשטרה כי 2 אזרחים שלא היו מעורבים בירי נפגעו במהלך חילופי האש, וכי חשוד אחד לפחות הצליח להימלט מהמקום.

בעקבות האירוע הפגינו תושבים בטמרה וניסו לחסום את כביש 70. בישיבת חירום של עיריית טמרה יחד עם חברי כנסת מהרשימה המשותפת, הוכרז על שביתה כללית היום, לצד  שלושה ימי אבל.

הנשקים שנתפסו בזירת הירי בטמרה (צילום: דוברות המשטרה)
הנשקים שנתפסו בזירת האירוע | צילום: דוברות המשטרה

מבית החולים רמב"ם נמסר כי 3 פצועים פונו לבית החולים. מותו של אחד מהם נקבע לאחר שהגיע במצב אנוש. פצוע נוסף מטופל כשמצבו קשה ופצוע נוסף במצב בינוני.

אחמד חג'זי, סטודנט בן 22, הוא הצעיר שנהרג במהלך חילופי האש עם השוטרים - למרות שלא היה מעורב באירוע. אחיו, ג'בר, סיפר ל-N12: "אח שלי אחמד, בן 22 סטודנט לרפואה, הבן הרביעי  של אמא שלי. בטמרה יש עכשיו יותר משלוש ארבע הפגנות גדולות, סגרו את כל הכניסות לטמרה בצמיגים וטמרה בוערת. טמרה בוערת על אחמד".

ג'בר הוסיף: "אני לא רוצה להגיד משטרה פישלה, לא פישלה. אח שלי נפטר, לא יודע מי. שוטר, לא שוטר, לא רוצה להיכנס למעגל הזה. במגזר הערבי יש בשבוע 2-3 מתים מירי או משטרה או עולם תחתון".

אחמד חג'אזי
אחמד חג'אזי ז"ל, הצעיר הבלתי מעורב שנהרג

מייסן סובוח, תושבת העיר שמתגוררת באותה שכונה, סיפרה: "אחמד חג'אזי הוא שהיד, סטודנט לסיעוד, בסה"כ הסתכל מהחלון לראות את מקור הכדורים והירי.כולנו בשכונה שמענו את הירי, שמענו את הקול החזק ושמענו את המלחמה בין הפושעים שכירי החרב שירו לעבר דירה, ובין הפושעים המשטרה". סובוח האשימה את השוטרים במוות של חג'אזי: "אחמד נורה על ידי המשטרה ומת בגלל כדורי המשטרה. אחמד הוא קורבן לפשעי משטרה ולעבריינות חברתית".

ד"ר מוחמד עואד סיפר ל-N12: "ביצעתי החייאה בזירה לסטודנט שנהרג. הוא היה בלי דופק, התחלנו עיסויים, הנשמה, אבל זה לא עזר. ירו בו בחזה". אחמד ערמוש, בן דודו של הרופא שנהרג, אמר: "הם יצאו לראות מה קרה כמו כל אדם ששומע את זה מחוץ לבית. האדם הזה רחוק מפשע. כועס על המשטרה - למה בין הבתים להגיע למצב כזה?".