עבריין הצמרת משוחרר מכלא איילון: לאחר 16 שנים וחצי מאחורי הסורגים ללא חופשה אחת, זאב רוזנשטיין ששרד שבעה ניסיונות חיסול, יצר היום (ראשון) לחופשי בגיל 67. עם יציאתו מבית הכלא הוא סירב לדבר עם התקשורת אך אמר שהוא "מרגיש מצוין" ו"הכל טוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רוזנשטיין נולד ביפו לאב ניצול שואה שעלה מרומניה ולאם מהקווקז. הוא נשר מהלימודים לקראת סוף התיכון, וגם את שירותו הצבאי בקריה לא סיים. לפי המידע המשטרתי, השתלב רוזנשטיין היטב בעולם הפלילי כבר בגיל צעיר, אבל חמק מהרדאר. בשנת 1977 הגיע המפנה, והוא חטף את כתב האישום הראשון שלו ונאסר לחמש שנים. 

אחרי השחרור מהכלא חזר רוזנשטיין לעולם הפשע אבל במקום לעלות במדרגות – הוא זינק כמה קומות. הוא התביית על הכסף הגדול: שוק טיסות המהמרים לבתי קזינו בתורכיה, שני מטוסים כמעט מדי יום, שנשלט אז כולו בידי העבריין יחזקאל אסלן ובני משפחתו.

שוכנו בתאים סמוכים. רוזנשטיין ואברג'יל (צילום: יוסי זליגר / פלאש 90, חדשות)
זאב רוזנשטיין ומאיר אברג'יל | צילום: יוסי זליגר / פלאש 90, חדשות

באותה התקופה, נרצחו בזה אחר זה יחזקאל אסלן, אחיו אילן ואשתו שושנה. בכל מקרי הרצח האלו החשוד המיידי היה זאב רוזנשטיין, שגם נעצר פעמים רבות, ישב כמעט חודש במעצר, אבל בסוף שוחרר כרגיל ללא כל אישום.

לאחר הסכסוך עם משפחת אסלן, נוצרו סכסוכים נוספים עם המשפחות אלפרון ואברג'יל, שלא התכוונו להפוך לכבשים של הזאב החדש. רוזנשטיין הפך למטרה ושבע פעמים ניסו לחסל אותו, אך הוא ניצל בכולן. בכל אותם ניסיונות נהרגו שלושה אזרחים תמימים ורבים אחרים נפצעו, אז המשטרה החליטה לשנות את הכללים, להקים יחידות מיוחדות ולשלב כוחות עם הרשות האמריקנית למלחמה בסמים. שיתוף הפעולה הוביל לתפיסה מוצלחת של משלוח של כמיליון כדורי אקסטזי לארץ. הבלדרים נעצרו, גם שותפו שם טוב מכתובי, אבל רוזנשטיין הצליח פעם נוספת למדר עצמו.

נקודת התפנית הגיעה, לפי האגדה בעולם הפלילי, כאשר האחים דדוש שהיו חלק מרשת הסחר נעצרו ורוזנשטיין סירב לשלם לסנגור שלהם את המע"מ על שכר הטרחה שדרש – מה שגרם לשניים להחליט לזמר. בסופו של דבר, רוזנשטיין הוסגר במרץ 2006 לארה"ב, הורשע במימון עסקת הסמים ובקשירת קשר לביצוע פשע בו נרצחו כמה מאויביו בארץ, ונידון בסך הכול ל-17 שנות מאסר. שנה וחצי אחר כך, ביקש רוזנשטיין לרצות את המשך מאסרו בישראל, שם נכלא בבידוד באגף נפרד בכלא איילון.

זאב רוזנשטיין (צילום: יוסי זליגר לפלאש 90)
רוזנשטיין בבית המשפט, ארכיון | צילום: יוסי זליגר לפלאש 90

לאורך שנות מאסרו חלק תא עם לא אחר מאשר נכדו, העבריין מנחם אסרף. כמו כן, בשנותיו בכלא נאבק במחלת סרטן העור. לאחר שוועדת השחרורים חסכה לו שמונה חודשי מאסר, הוא הופך היום לאסיר ברישיון ויבצע עבודות שירות במוסך בתל אביב. אבל הראש שלו יהיה טרוד בשאלה אחת: האם האחים אברג'יל, שמנהלים משפט על ניסיונות החיסול שלו, שכחו, סלחו והמלחמה הסתיימה לה.   

יוסי מזרחי השתתף בהכנת הידיעה