כתובות נאצה גזעניות נגד נהגי אוטובוס ערבים רוססו הלילה (בין רביעי לחמישי) ברחוב שערי תשובה בעיר מודיעין עילית. בין הכתובות הייתה קריאה לרצח של נהגים, ובכתובת נוספת רוסס "קווים, לא יפסיקו הנזקים עד שתפסיקו להעסיק מחבלים". מנכ"ל קווים אריק סיני כתב לעובדיו כי תתוגבר האבטחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במכתבו כתב מנכ"ל קווים אריק סיני לעובדיו: "התעוררנו לבוקר של כתובות נאצה בעיר מודיעין עילית. תחושת שאט נפש". במכתבו הזכיר המנכ"ל ששוחח עם ראש העיר של מודיעין עילית, הרב גוטרמן, שביקש להעביר מסר שהגרפיטי רוסס על-ידי גורמים קיצוניים חיצוניים לעיר, והוא ימחק עוד היום.

"עובדים יקרים, כולנו משפחה אחת מכל המגזרים והעדות. זה מה שמאפיין אותנו, זה מי שאנו ומושא גאוותנו", ציין המנכ"ל, וחתם: "אנא שימרו על עצמכם מפני מגפת הקורונה ושיהיה לנו יום טוב יותר". 

כתובות נאצה נגד נהגים (צילום: ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית)
צילום: ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית אמרו בתגובה לאירוע: "הכתובת על הקיר ברורה היום יותר מתמיד וציינו כי "לא רחוק היום בו נהגים ייפגעו ואין זה משנה מאיזה מגזר הם".

"האחריות על ביטחון חיי הנהגים והנוסעים נמצאת בידי כל הגורמים הרלוונטיים והגיע הזמן לראות שינוי בכל נושא ההסברה, האכיפה והענישה, כך שהנהגים לא יעמדו בחזית ללא הגנה ראויה", הוסיפו בארגון הנהגים. "אנחנו מודים לחברת קווים על תגבור האבטחה ועל הטיפול הנחוש באירועים מעין אלה. ארגון נהגי האוטובוסים ימשיך לעמוד לימין הנהגים בכל העת".

בארגון "תג מאיר" אמרו כי הותר דמם של פלסטינים: "יש להתייחס לכתובות הנאצה כנגד נהגי אוטובוס ערבים במודיעין עילית במלוא החומרה. בחודש האחרון הותרה הרצועה ודמם של פלסטינים חפים מפשע בכבישים, בכפרים ובאוטובוסים - הותר".

מדוברות המשטרה נמסר: "במוקד המשטרה התקבל דיווח כי על קיר ותחנת אוטובוס בעיר מודיעין עילית רוססו כתובות גרפיטי בנוסח 'קווים, הנזקים לא יפסיקו עד שתפסיקו להעסיק מחבלים' ו-'מוות לערבים'. המשטרה פתחה בחקירה".