עליית מדרגה במלחמה בפשיעה בצפון: שוטרת נפצעה באורח קל הבוקר (שבת) מרסיסים לאחר שבוצע ירי לעבר ניידות משטרה שחנו במתחם המועצה של הכפר טובא זנגריה. השוטרים שהיו במקום, השיבו אש לעבר מקור הירי ולאחר מכן פתחו בסריקות לאיתור החשודים בביצוע המעשה. במשטרה מעריכים: הירי בוצע על רקע פעילות האכיפה המוגברת בפשיעה המקומית. מ"מ המפכ"ל קיים הערכת מצב במהלכה אמר: "ירי לעבר שוטרים וניידות משטרה הוא אירוע חמור מאוד שיהיו לו השלכות משמעותיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך האירוע, שנראה כבר לא כזה חריג נוכח המקרים האחרונים, נפצעה שוטרת אחת מרסיסי הירי ופונתה לקבלת טיפול רפואי כשהיא במצב קל. בעקבות הירי, מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב יעקוב שבתאי, הגיע הבוקר לתחנת ירדן, שם קיים הערכת מצב עם מפקד המחוז הצפוני ניצב שמעון לביא, ר' אח"מ ניצב יגאל בן שלום, ר' המנהלת לחברה הערבית  ניצב ג'מאל חכרוש וקציני המחוז הצפוני.

בפתח הערכת המצב, אמר ניצב שבתאי: "ירי לעבר שוטרים וניידות משטרה הוא אירוע חמור מאוד שיהיו לו השלכות משמעותיות. אין לי ספק כי במוקדם או במאוחר אנחנו נבוא חשבון עם אותם מפגעים ונמצה עמם את הדין. מי שחושב שמעשה עברייני מעין זה ירתיע אותנו טועה בגדול. נגביר את הפעילות ונפעל ככל שיידרש בכל הכלים שיש ברשותנו נגד אותם עבריינים עד שיהיו מאחורי סורג ובריח".

במשטרה מניחים כי "הירי בוצע, ככל הנראה, על רקע הפעילות הענפה והאינטנסיבית שהמשטרה מבצעת בכפר במאבקה כנגד תופעת סחיטת דמי החסות ביישובי הצפון. פעילות שהביאה למעצרים, ותפיסת כספים ורכוש רב". מ"מ המפכ"ל המשיך ואמר כי הוא הם מתכוונים להמשיך "להילחם בכל אותם עבריינים שפוגעים או שינסו לפגוע באזרחים או בשוטרים הפועלים במסירות למען ביטחונו של הציבור.