סוכנת משטרה סמויה התחזתה במשך חודשים לקטינה והביאה למעצרם של 23 חשודים בעבירות מין ופדופיליה ברשת מכל רחבי הארץ. מהפרשה שנחשפה הבוקר (שלישי) עולה כי החשודים פנו לשוטרת, שסברו שהיא נערה, באמצעות אפליקציות מסרים ורשתות חברתיות. חלק מהחשודים אף שלחו לסוכנת המשטרתית תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשך חודשים השוטרת אספה מידע מפליל על המעורבים בפרשה, ובשעות הבוקר, עם הפיכת החקירה לגלויה, נעצרו 23 חשודים מכל רחבי הארץ בחשד למעורבות בעבירות של הטרדה מינית של קטין ומעשה מגונה. במשך תקופה ארוכה ובכמה הזדמנויות, פנו החשודים לסוכנת באמצעות אפליקציות לשיתוף חברתי ורשתות חברתיות למרות שהזדהתה כקטינה.

נער רואה פורנו פדופיליה במחשב (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

החשודים שלחו, כל אחד על פי המיוחס לו, תכתובות בעלות אופי מיני, וניסו לשדל אותה לבצע בעצמה מעשים מיניים. נוסף על כך, ביקשו שתצלם את עצמה ותשלח להם תמונות בעלות מאפיינים מיניים, וחלקם אף הציעו להיפגש עימה ושלחו לה תמונות וסרטים בעלי תוכן מיני ופורנוגרפי בוטה. בחיפושים שבוצעו היום בבתי החשודים נתפסו אמצעי אחסון דיגיטליים ואחרים לצורך איסוף ראיות. החשודים יובאו בהמשך היום לבית משפט השלום בחיפה לדיון בעניינם.

בחודשים האחרונים, ילדים ובני נוער רבים נמצאים בתקופה של ריחוק ובידוד חברתי ממסגרות החינוך והפנאי. הם מעבירים את זמנם בגלישה במרשתת תוך שימוש נרחב ברשתות החברתיות השונות, בפעילות שמתבצעת ללא השגחה הורית. במשטרה קוראים לציבור לפנות למוקד 105 לדיווח על עבירות כלפי קטינים ברשת.