האלימות בכבישים: נהג בן 32 תושב נתניה תועד מכה נהג אוטובוס שצפר לו בעקבות נהיגה מסוכנת. לאחר חקירה של משטרת נתניה הוגש היום (חמישי) נגד הנהג האלים כתב אישום בגין נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים ותקיפה של עובד ציבור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום, החשוד תושב נתניה נהג ברכבו לפני כשבועיים בשעות הצוהריים, כשהוא תחת השפעת אלכוהול. החשוד זיגזג עם רכבו במהלך נסיעתו ולפתע סטה מנתיב נסיעתו. הוא נכנס לנתיב נסיעתו של אוטובוס מטרופולין בקו 617, ובכך גרם לנהג לבלום בלימת חירום.

לאחר מכן נהג האוטובוס צפר ואז החשוד חסם באמצעות רכבו את מסלול האוטובוס, עלה לאוטובוס ותקף את הנהג במכות ובאגרופים תוך שהוא גורם לו לחבלות. שוטרי תחנת נתניה עצרו את החשוד והוא הועבר לחקירה בתחנת המשטרה.

תקיפת נהג אוטובוס
כתב אישום הוגש נגד תוקף נהג האוטובוס

עם סיום החקירה, הוגש כתב אישום נגד החשוד בעבירות של תקיפת עובד ציבור ונהיגה תחת השפעת משקאות משכרים.

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה להגשת כתב האישום: "ארגון נהגי האוטובוסים מברך את גורמי האכיפה על הגשת כתב האישום. יש להחמיר את הענישה נגד מי שתוקפים את הנהגים ומבקשים להתיר את דמם. הגיע העת כי נהגי האוטובוסים יוכרו כעובדי ציבור באופן רשמי".

עמותת 'תחבורה בדרך שלנו' מסרה: "אנו מגנים בתוקף כל שימוש באלימות כנגד נהגים שפוגעת במשתמשי הדרך ומסכנת אותם ללא הצדקה. כמו כן, אנו מברכים על האכיפה המהירה אשר תשמש בהחלט להרתעת תוקפים עתידיים. יידע כל נוסע ונהג כי זכותו המלאה להגיע הביתה בשלום".