התפתחות בחקירת ניסיון הלינץ' בנהג ההסעות בבירה: המשטרה עצרה היום (שני) חשוד מרכזי במעורבות בניסיון הלינץ' בנהג איברהים חאמד בירושלים, שבעטיו נדרס למוות איתמר בן אבו ז"ל בשושן פורים, לפני כשבועיים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היום הוארך מעצרו של קטין בן 17, שעל פי ממצאי החקירה הוביל את ניסיונות הפגיעה בנהג הדורס, איברהים חאמד. החקירה ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים מעלה בנוסף שהוא חשוד גם במעורבות בשני מקרים נוספים של פגיעה במכוניות ערביות שעברו באזור. 

דריסה בירושלים  (צילום: החדשות 12, החדשות12)
זירת האירוע בירושלים, לפני כשבועיים | צילום: החדשות 12, החדשות12

 

החוקרים איתרו שמונה סרטונים שונים, שבהם הקטין בן ה-17 מתועד כמי שמוביל את ההתפרעויות ואת מעשי התקיפה. בידי המשטרה חשוד נוסף במעורבות בניסיון הלינץ' - וגם מעצרו הוארך. חקירת האירועים, ובעיקר ניסיון הלינץ', נמשכת ובמשטרה סבורים שכבר בקרוב אפשר יהיה לעצור חשודים נוספים במעורבות במעשים.  

הנהג שדרס את בן אבו בירושלים שחזר: "לא יכולתי למנוע את המוות" 

בריאיון לחדשות 12 לאחר המקרה, סיפר חאמד על השתלשלות האירועים. לדבריו, לפני שהוא האיץ את הרכב ופגע בבן אבו, מתפרעים שברו את החלונות והדלתות ברכבו, והוא נותר ללא יכולת אחרת להימלט מההמון. "לא ידעתי מה לעשות. בשלב מסוים, אחד מהם צעק 'לרצוח אותו, לרצוח אותו', ואז עלו גם אליי למיניבוס וחנקו אותי. לא הצלחתי לסגור את הדלתות או להתגונן". 

איתמר בן אבו שנהרג הלילה מפגיעת רכב בירושלים
נדרס למוות. איתמר בן אבו ז"ל

חאמד הסביר כי הוא ניסה לגונן על פניו, ולא הצליח לראות כלום מחוץ לרכב. "היו מלא אנשים ולא יכולתי לעשות כלום. ניסיתי לגונן על הפנים. זה היה קשה, קשה מאוד. אני מבקש מאלוהים שלא ישים אף אחד במצב כזה". הוא הבהיר כי מותו הטרגי של בן אבו לא היה בשליטתו, וכי המקרה הותיר אותו במצב נפשי קשה. "אני לא יכול לישון מאז, גם במאסר וגם עכשיו".