עימותים בירושלים: עשרות חרדים התעמתו היום (שלישי) עם כוחות המשטרה שהגיעו לאכוף את הגבלות הסגר בכמה שכונות בבירה. בין השאר, פרצה מהומה בשכונת סנהדריה, לאחר ששוטרים ניסו להיכנס לישיבה שפעלה בניגוד להנחיות - והחרדים התבצרו במבנה, עד שהמשטרה פרצה למקום. 20 מפגינים נעצרו, אחד נתפס כשברשותו סכין ותרסיס גז שבו ניסה להשתמש נגד השוטרים. פעילות המשטרה במקום נמשכת בשעות אלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משטרת ישראל הגיעה הבוקר למבצע אכיפה בירושלים, בכמה שכונות חרדיות ובהן גם שכונת סנהדריה. במהלך פעולות האיתור והאכיפה, במסגרתם בדקו השוטרים מוסדות שונים בהם ישיבות, בית ספר, בתי כנסת ועוד, הם הגיעו לישיבה שפעלה בניגוד להנחיות. הנוכחים חסמו את הכניסה עם שולחנות וכיסאות והתבצרו בפנים, עד שהשוטרים פרצו פנימה ועצרו חלק מהנמצאים במקום.

במוקדים אחרים עשרות מפגינים התגודדו סביב כוחות המשטרה, ניסו לחסום נתיבי תחבורה ציבורית וקראו קריאות גנאי לעבר השוטרים. זאת, כדי לנסות ולמנוע מהם להיכנס למקומות שבהן מתקיימת הפרה של תקנות הסגר.

במהלך העימותים נעצרו 20 מפגינים בגין הפרת סדר וסירוב להזדהות בפני שוטר. אחד מהנוכחים נעצר בגין אחזקת כלי תקיפה לאחר שנתפס כשברשותו סכין ותרסיס גז - שבו השתמש כנגד השוטרים, ואף ניסה להימלט. נוסף על כך, נרשמו למפגינים עשרות דוחות.

כוחות משטרת בסנהדריה (צילום: פלאש 90)
צילום: פלאש 90
כוחות משטרת בסנהדריה. (צילום: פלאש 90)
צילום: פלאש 90
כוחות משטרת בסנהדריה
כוחות המשטרה בסנהדריה

חתונה המונית בבני ברק - ללא ידיעת המשטרה

אמש נערכה בבני ברק חתונה בהשתתפות מאות חוגגים, כל זאת בזמן שאזרחי ישראל נמצאים בסגר וכפופים להגבלות מחמירות. מתיעוד שהגיע לידי N12 נראים הנוכחים קופצים וחוגגים, ועל אף שרבים עטו מסכות, מדובר בהתקהלות אסורה והפרה של תקנות הקורונה.

החתונה, ככל הנראה של נכדו של אחד האדמו"רים, נערכה במבנה ששייך לאחת החסידויות בעיר ומשמש כבית מדרש. מידע על האירוע הגיע לידי המשטרה רק לאחר פרסום התיעוד. לאחר מכן, כוחות גדולים פשטו על המבנה, פיזרו את החתונה, עיכבו לחקירה את המארגנים וקנסו את הנוכחים. לפי גורם משטרתי, בחתונה השתתפו 700 אנשים.