צלם טלוויזיה ישראלי שעבד עבור כלי תקשורת בדנמרק הותקף היום (שישי) בידי עשרות עשרות חרדים במאה שערים. העיתונאים שסיירו בשכונה החרדית זוהו על ידי תושבים מקומיים שהחלו להתגודד סביב רכבם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשלב מסוים הם הצליחו לפתוח את הרכב ולקחת את החצובה של המצלמה. כאשר הצלם הישראלי יצא מהרכב בניסיון להחזיר את החצובה הוא הותקף באבנים, בשקיות אשפה ובחפצים אחרים. כתוצאה מכך נפצע בידיו ובמצחו.

הצלם סיפר שהצליח להתקשר למוקד 100 של המשטרה ובתוך זמן קצר הגיעה ניידת שחילצה אותו מאזור כיכר השבת. "לא האמנתי, אני עובד כבר 20 שנה בירושלים ומכסה את כל סוגי האירועים", אמר הצלם ל-N12. "לא האמנתי שזה יגיע לאלימות כזאת, זה היה מטורף".

עם סיום האירוע הלך הצלם למשטרה להגיש תלונה. מהמשטרה נמסר כי הוא חולץ וכי היא פועלת לאיתור חשודים במעשה. 

במקביל דיווחה המשטרה על כמה אירועים שהיו במהלך היממה האחרונה שנוגעים לאכיפת תקנות הקורונה: זולת האלימות הקשה בבני ברק, השוטרים גם איתרו מוסדות חינוך בבית שמש ובירושלים, ובמזרח העיר אותרה מסעדה שבה ישבו כמה לקוחות וסעדו במקום. בעל העסק התבקש להוציא את הלקוחות ובוצעה אכיפה במקום. 

במהלך היום גם אותרה ישיבה בעיר אלעד בה שהו כמאה תלמידים בניגוד לתקנות. השוטרים הורו לנוכחים לעזוב את המקום, ולמנהל הישיבה רשמו דוח על סך 5,000 שקלים.