פרסום ראשון: בית משפט השלום בתל אביב גזר 250 שעות לתועלת הציבור, קנס בסך 500 שקלים ופיצוי בסך 5,000 שקלים על תושב בני ברק, שזרק ספל לעבר ילדה בת 11 ופצע אותה בפניה לפני 4 שנים. המדינה ביקשה עיכוב ביצוע על ההחלטה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הילדה טענה בזמנו שהנאשם פגע בה משום שהתלבשה באופן לא צנוע - אך בית המשפט קבע כי הוא התרגז מפני שהילדה וחברותיה הרעישו סמוך לבית הכנסת. עוד נקבע כי זריקת הספל לא הייתה תקיפה מכוונת.

עדן ואמה אלין (צילום: חדשות 2)
הילדה ואימה, לאחר הפציעה. ארכיון | צילום: חדשות 2

הילדה, שהייתה אז בת 11, שהתה ביום האירוע עם חברותיה סמוך לבית כנסת בבני ברק. הנאשם, שהתפלל במקום, יצא כדי לבקש מהן לשמור על השקט ונכנס חזרה. בפסק הדין מתואר כי כעבור כמה דקות יצא שוב, צעק על המתלוננת וחברותיה והשליך לעברן את הספל, שאחד מרסיסיו פגע בילדה וגרם לחתך עמוק בפניה.

"הנאשם לקח אחריות מלאה על המעשה והביע צער ובושה עליו", כתבה השופטת נעה תבור. "לא מדובר במעשה מתוכנן, אבל לא ניתן להתעלם מהנזק שנעשה לקטינה. השלכת הספל היא תגובה בלתי מידתית ושימוש בכלי בקלות דעת".

עו"ד עומר בללי, שייצג את הנאשם, מסר בתגובה: "התיק הזה החל בקול רעם גדול והסתיים בקול ענות חלושה. המדינה הסכימה עם טענותינו שלא מדובר בתקיפה חמורה של ילדה בגלל שלא הייתה צנועה, חרף טענותיה הראשונות של הילדה ואימה".

עו"ד עומר בללי (צילום: יח"צ)
עו"ד עומר בללי | צילום: יח"צ

"בפועל", המשיך בללי, "מדובר באירוע מצער שעדיף שלא היה קורה, אך לא הייתה תקיפה מכוונת. הנאשם השליך כוס לעבר חבורה של בנות אשר הרעישה בחוץ, מתוך ניסיון לגרום להן לחדול מלהקים רעש. הילדה נפגעה מרסיס כוס שנשברה ולא הייתה כוונה לפגוע בה. העונש שהוטל על ידי בית המשפט הוא נכון וצודק".