"משטרת ישראל השמיטה מידע מהפרוטוקולים": משפחתו של אהוביה סנדק ז"ל מסרו הערב (שלישי) כי הם דורשים למנות שופט שיחקור את מותו. "חקירת הריגתו של הנער נגועה בכל הכשלים החמורים ביותר: שיבוש חקירה, תיאום עדויות. במח"ש נעשה ניסיון למנוע חקירה ראויה ומשטרת ישראל דואגת שכל חומר שמגיע לידיה זמין לשוטרים החשודים", טען עו"ד אריאל עטרי מארגון "חוננו", המייצג את המשפחה. על הבקשה למינוי השופט אמר: "זה צעד יוצא דופן אבל מדובר במקרה יוצא דופן: בית המשפט חייב למנות שופט שימצא את האשמים בהריגתו של אהוביה ויביא להעמדתם לדין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עו"ד בני כץ, המייצג גם הוא את משפחת סנדק, הוסיף כי הם אספו ראיות שמחייבות חקירה. : "למרות קווי ההגנה של  השוטרים, יש בעיות בעדויות האלו", אמר עו"ד כץ. "אני מאמין שהאמת תצא לאור ומצפה להתפתחויות בחקירה בזמן הקרוב. אני לא מתייחס כרגע לויכוחים פוליטיים זורקי או לא זורקי אבנים. נהרג כאן ילד צעיר ומישהו צריך לחקור את האירוע הזה ברצינות".

עו"ד מנשה יאדו הוסיף: "באופן ברור הרכב המשטרתי אשם באירוע הזה. כל אחד יודע שהרכב שפגע מאחור הוא האשם. משטרת ישראל השמיטה מידע מהפרוטוקולים והשוטרים מסרו גרסה שקרית כאילו שהרכב של הנערים זגזג ועף מעצמו. יש כאן היפוך קערה תמוה שהנערים שישבו ברכב - נחקרים על גרימת מוות ברשלנות". עורכי הדין התייחסו על האלימות כלפי שוטרים בהפגנות על מותו של אהוביה ז"ל: "אנחנו בעד שמירת החוק".

עו"ד אריאל עטרי (צילום: חדשות 2)
עו"ד אריאל עטרי, המייצג את משפחת סנדק | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר היום, המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שלמה למברגר, דחה את כל הטענות של הוריו של אהוביה סנדק ז"ל על התנהלות מח"ש וראש מח"ש קרן בר-מנחם בחקירה. עו"ד למברגר הביע אמון בבר-מנחם בתגובתו לפניית המשפחה: "החלטותיה של עו"ד בר-מנחם הנן החלטות מקצועיות וענייניות, אשר התקבלו לאחר שקילת מלוא הנתונים והשיקולים הנדרשים לעניין, ויש לי אמון מלא ובלתי מסויג בה, ובכל אנשי מח"ש, העושים עבודתם במקצועיות ובמסירות"

המשנה לפרקליט המדינה התייחס גם להתנהלות החקירה ואמר כי היא מנוהלת בליווי צמוד של הפרקליטות, תוך שהוא מקבל דיווחים ועדכונים על אודותיה. "החקירה מתנהלת בדרך מקצועית ואיכותית, ללא פשרות, וללא משוא פנים, כאשר כלל כיווני החקירה נבדקים", כתב עו"ד למברגר. "משכך, אין כל שחר לאמור במכתבכם, ולפיו 'חקירת האירוע לכל אורכה נגוע בגישה סניגוריאלית הגובלת בשערוריה ביחס לשוטרים'". עו"ד למברגר הוסיף בהחלטתו כי "צר לי מאוד על כך, שבמקום להתרכז בחקירה, אנו נאלצים להשיב, שוב ושוב, לטענות סרק, שחלקן אף עולות לכדי הוצאת דיבה של ממש".

סנדק, בן 16, נהרג במהלך מרדף משטרתי ובמשפחתו טוענים כי בר-מנחם "טרפדה, סיכלה ופגעה פגיעה אנושה ובלתי הדירה בחקירה". הוריו של סנדק הגישו את הפנייה למשנה לפרקליט המדינה בדרישה להדיר את בר מנחם מהחקירה.

במהדורת חדשות סוף השבוע פורסם כי במשטרה ובפרקליטות נערכים להגיש כבר השבוע כתבי אישום נגד 4 הצעירים שהיו ברכב יחד עם אהוביה סנדק ז"ל, כשמכוניתם התהפכה במהלך מרדף משטרתי אחריהם.