שרטו, נשכו וגרמו לחבלה ולדימום: כתב אישום הוגש נגד מוחמד אבו קמיר ואמיר קמיראת, תושבי איבטין בני 26 - בגין שוד בנסיבות מחמירות של לוחם אגוז ועבירות בנשק, בזמן שהחייל היה בפעילות ניווט באזור שפרעם. פרקליטות מחוז חיפה ביקשה לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום, בזמן הפעילות התקדם לוחם חטיבת הקומנדו לבדו בשטח בהליכה בשביל עפר לכיוון שפרעם, בעודו לובש מדי צה"ל. על גופו היה ווסט עם ציוד לחימה, כולל מחסניות, ונשקו מסוג M4 היה צמוד לגופו באמצעות רצועה אותו הוא אחז בידיו. אבו קמיר וקמיראת נסעו באותה עת ברכבם ובסמוך לשעה 04:00, הבחינו בחייל והתקרבו לעברו, בניסיון לשדוד את נשקו.

קמיראת פנה לחייל והציע לו "טרמפ", אך החייל סירב והנאשמים המשיכו בנסיעה. לאחר כמה דקות, השניים התקרבו שוב לעבר החייל, חלפו על פניו ועצרו את הרכב בסמוך לרפת שנמצאת בשטח. קמיר שאל את החייל כיצד להגיע למקום מסוים, ולאחר שהיו בקרבתו הם התנפלו עליו.

הארכת המעצר של החשודים בגנבת הנשק
אחד הנאשמים

בתוך כך, אבו קמיר תפס את הנשק של החייל ומשך אותו בכוח מידיו, ובמקביל הוא דחף אותו וניסה להכותו במכת אגרוף לראשו. בה בעת קמיראת הניח את ידיו על צווארו של החייל בניסיון לחנוק אותו, הכה אותו בראשו והניח את ידיו על פניו, ואז אמר לו שהם רוצים לגנוב את הנשק, כך על פי כתב האישום. החייל נאבק בהם, בין היתר במכות אגרוף, בעודו אוחז בנשק בכל כוחו וזועק לעזרה: "מחבל".

בעת שהנאשמים ניסו לגרום לחייל לשחרר את נשקו, הם שרטו ונשכו אותו, וגרמו לו לחבלה ולדימום בלחי ובאצבעותיו. בהמשך, הוציא לוחם אגוז מחסנית מהווסט שעל גופו, בניסיון לטעון את הנשק כדי להתגונן. בעקבות זאת התרופפה לרגע אחיזתו של החייל בנשק. בשלב זה, השניים הצליחו למשוך אותו בכוח מידיו של החייל, ברחו בריצה לעבר הרכב ונמלטו עם הנשק.

לאחר האירוע, כוחות הביטחון הוזעקו למקום וניסו לאתר את הנאשמים במשך כמה ימים - עד שלבסוף הם נעצרו בתאריך 7.3. הנשק לא אותר עד למועד הגשת כתב האישום.

עורכי דינם של הנאשמים תומר נוה ואנס דיראווי מסרו: "טרם קיבלנו את חומרי החקירה, ברגע שנחשף לחומרים - נגיב בצורה מסודרת".