אישה בת 64 נפצעה הלילה (בין רביעי לחמישי) באירוע ירי לעבר בית אבות ביישוב שלומי. מצבה מוגדר קל עד בינוני והיא פונתה למרכז הרפואי גליל בנהריה לקבלת טיפול בחדר ההלם במקום. בתיעוד שהגיע לידי N12 נראה גבר מגיע באישון ליל סמוך למבנה, טוען את הנשק שלו ואז פותח באש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה פתחה בחקירה ונסיבות האירוע נבדקות, אך מממצאי החקירה הראשוניים עולה כי האישה לא הייתה היעד של פעולת הירי.

האישה, דיירת בית האבות שבו אירעה התקרית, הובאה על ידי צוותי מגן דוד אדום לבית החולים עם כמה פצעי ירי בפלג גופה העליון. המשטרה פתחה בחקירה ופתחה בסריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה על ידי חוקרי מז"פ.

מנהל המחלקה הכירורגית בבית החולים בנהריה, ד"ר איגור וקסמן, מסר בתגובה לאירוע: "האישה הובאה בשעת בוקר לחדר ההלם, ולאחר מכן לחדר המיון, כשהיא במצב בינוני ויציב, עם פגיעה חודרת באזור בית החזה. לאחר שעברה בדיקות וצילומי הדמיה, היא אושפזה להשגחה במחלקה הכירורגית. מצבה מוגדר כרגע קל עד בינוני, והיא אינה זקוקה לניתוח או התערבות כירורגית".

גבי נעמן, ראש מועצת שלומי: "זה יותר ממערב פרוע,זה שחמוש ב-M16 מגיע ויורה לכל עבר במרכז סיעודי, זה פשוט מצביע על חולשת המשטרה. אני מבין עכשיו את זעקתם של התושבים הערבים שסובלים באופן יומי".

תיעוד ירי בשלומי
נזק מהירי

עו"ד פנינת ינאי, שמייצגת את משפחת הנפגעת, מסרה: "האירוע הזה מוכיח שוב ושוב את אוזלת ידה של המשטרה בטיפול בנשק הבלתי חוקי. אישה חפה מפשע, שאין לה קשר לעולם הפשע, כמעט שילמה בחייה. האירוע הזה לא צריך ולא אמור לעבור בשקט מתחת לרדאר המשטרתי. אנחנו נפעל בכל דרך אפשרית בהמשך".

עו"ד פנינת ינאי (צילום: פייסבוק)
עו"ד פנינת ינאי | צילום: פייסבוק
"לא עולה על הדעת שקשישים בדיור מוגן כבר אינם מוגנים, והופכים גם הם להיות קורבנות לאלימות הגואה ברחובות", הוסיפה עו"ד ינאי. "חייה של הדיירת ניצלו בנס, אבל בנקל מקרה זה יכול היה להסתיים בדרך טראגית. לפי הערכות הצוות הרפואי עוד נכון לה הליך שיקום ארוך וכואב, זאת מעבר למצבה הבריאותי הרעוע ממילא. הגורמים המוסמכים במדינת ישראל חייבים ומוכרחים לתת על כך את הדעת, ולראות במקרה הזה אות אזהרה גדול מאד המחייב טיפול שורש, וכן ליטול אחריות ולסייע לגברת שנפצעה בכל דרך ובאופן מיידי".