תאוופיק זהר ז"ל, מוזיקאי מנצרת, נורה למוות כשהלך לתומו ברחוב יחד עם נכדתו לפני כשנתיים. בית המשפט המחוזי הרשיע היום (רביעי) את אלמג'יד מרואן ואכד בן ה-26 ברצח, לאחר שירה בזהר בזמן ניסיון חיסול של אדם אחר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נביל דניאל, חתנו של זהר, הודה לפרקליטות לאחר הדיון והוסיף: "הגיע הזמן שהמשטרה תטפל בפשיעה. הפעם הצליחו לעצור את הרוצח, בניגוד להרבה מקרים אחרים. נעשה צדק, אבל זה לא יחזיר את חמי". לאחר ההרשעה אמר הרכב השופטים: "באנו לעשות צדק".

על פי כתב האישום, זהר נורה בידי שני חשודים רכובים על אופנוע שחלפו במקום. תיעוד ממצלמת האבטחה מציג את הרגע שבו זהר נורה ונופל אל הקרקע, תוך שהוא מנסה בכוחותיו האחרונים לגונן על נכדתו. בני משפחתו של הנרצח זעמו על האירוע ועל חוסר הביטחון השורר בעיר.

רצח תאוופיק זוהר
משפחתו של זהר ז"ל לאחר הכרעת דינו של הרוצח
תאופיק זהר ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה‎, חדשות)
תאופיק זהר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה‎, חדשות

הפרקליטות האשימה את ואכד כי תכנן לירות בעובד המאפייה בעיר, ולצורך כך הצטייד בקטנוע ואקדח. באותו היום, סמוך לשעה 14:30, הסיע הנאשם קטין מהעיר אל אזור המאפייה על מנת שיתריע על הגעת העובד למקום. הנאשם הרכיב לקטנוע לוחיות רישוי מזויפות על מנת להקשות על זיהויו. זמן קצר לאחר מכן תאוופיק צעד יחד עם נכדתו בת ה-4 בדרכו מהגן אל ביתו הסמוך למאפייה. יעד החיסול, עובד המאפייה, עמד באותה העת על המדרכה בחזית ושוחח עם לקוח שהגיע למקום.

זירת הרצח בנצרת (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
זירת הרצח בנצרת | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

ואכד, רכוב על הקטנוע, חלף על פניו של תאוופיק וכשהוא אוחז את האקדח בידו הימנית פתח בירי לכיוונו של עובד המאפייה, ופגע וירכיו 3 פעמים. ואכד המשיך לירות לפחות עוד חמישה כדורים תוך כדי נסיעה תוך סיכון האחרים במקום. אחד הכדורים פגע בליבו של תאוופיק. תאוופיק התמוטט עם נכדתו והשניים נפלו ארצה. כדורים נוספים פגוע ברכבה של תושבת נצרת שבנה נכנס למאפייה. יתר הכדורים פגעו בסמוך לכניסה למאפייה.

הפצועים פונו לבית החולים האנגלי בנצרת. לאחר זמן קצר, נקבע מותו של זהר תאוופיק בבית החולים. לאחר האירוע, ואכד והחשוד השני שנעצר נמלט מהמקום. הוא החליף את בגדיו ונעליו על מנת לטשטש את מעורבותו. הם פרקו את הקטנוע והעמיסו את חלקיו לרכב המשפחה. אז, נסעו אל שטח פתוח והציתו את חלקיו על מנת להשמיד ראיות.