אחמד חג'אזי, סטודנט בן 22, נהרג הלילה (בין שני שלישי) במהלך חילופי אש בין עבריינים ושוטרים בטמרה, זאת למרות שלא היה מעורב באירוע. צעיר נוסף שהיה לצדו, רופא, נפצע בעת שניסה לטפל בו. בעיר הוכרז על שביתה היום, לצד שלושה ימי אבל. משפחתו של אחמד ז"ל דורשת שנציג מטעם המשפחה יהיה נוכח בנתיחת הגופה: "לא סומכים על המשטרה". ג'בר חג'אזי, האח, סיפר ל-N12: "הוא היה סטודנט לרפואה, הרעש הוציא אותו מהבית - מיד שיצא קיבל כדור ממש בלב". לאחר האירוע, הגיעו חוקרי מח"ש לזירה והחלו בתחקור השוטרים המעורבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ג'בר סיפר כי למשפחתו יש סופר שבבעלותם בטמרה, ואחיו החליט לפרוץ קדימה וללכת ללמוד רפואה: "מעבודה באטליז, מהמקום הזה, לרפואה -  כל הכבוד. עכשיו הוא נפטר". לדבריו, בטמרה יש עכשיו יותר משלוש ארבע הפגנות גדולות, סגרו את כל הכניסות לטמרה בצמיגים וטמרה בוערת. "טמרה בוערת על אחמד", הוא אומר.

ג'בר הוסיף: "אני לא רוצה להגיד שהמשטרה פישלה, לא פישלה. אח שלי נפטר, לא יודע מי. שוטר, לא שוטר, לא רוצה להיכנס למעגל הזה. במגזר הערבי יש בשבוע 2-3 מתים מירי או משטרה או עולם תחתון".

אחמד חג'אזי
אחמד חג'אזי ז"ל

לטענת המשפחה, בעת אירוע הירי, אחיו למד עם חבר והרעש של הירי סקרן אותו והוא יצא מהבית לראות מה קורה בחוץ. "כמו כל אחד רוצה לראות מה יש מתחת לבית שלנו", ציין אחיו. "מיד שיצא קיבל כדור ממש בלב". בהמשך הוסיף: "מחר אם אני מתקשר לאחמד - הוא לא עונה לי כי הוא מת. ככה פשוט, הוא לא בן 60 לא עשה כלום, בתחילת חייו".

עדנאן ערמוש, שבנו הרופא נפצע ברגלו לאחר שהיה יחד עם אחמד חג'אזי, אמר ל-N12: "אחמד ובני למדו ביחד. אחמד סטודנט מצטיין לסיעוד, שניהם למדו בלי הפסקה. היה אצלנו. הם שמעו ירי, יצאו ואז קרה מה שקרה. פשוט כאוס אחד גדול מה שקרה - אף אחד לא יחזיר את אחמד המלאך".

אחמד חגאזי
אחמד חג'אזי ז"ל

מייסן סובוח, תושבת העיר שמתגוררת באותה שכונה, סיפרה: "אחמד חג'אזי הוא שהיד, סטודנט לסיעוד, בסה"כ הסתכל מהחלון לראות את מקור הכדורים והירי.כולנו בשכונה שמענו את הירי, שמענו את הקול החזק ושמענו את המלחמה בין הפושעים שכירי החרב שירו לעבר דירה, ובין הפושעים המשטרה". סובוח האשימה את השוטרים במוות של חג'אזי: "אחמד נורה על ידי המשטרה ומת בגלל כדורי המשטרה. אחמד הוא קורבן לפשעי משטרה ולעבריינות חברתית".

ד"ר מוחמד עואד סיפר ל-N12: "ביצעתי החייאה בזירה לסטודנט שנהרג. הוא היה בלי דופק, התחלנו עיסויים, הנשמה, אבל זה לא עזר. ירו בו בחזה". אחמד ערמוש, בן דודו של הרופא שנהרג, אמר: "הם יצאו לראות מה קרה כמו כל אדם ששומע את זה מחוץ לבית. האדם הזה רחוק מפשע. כועס על המשטרה - למה בין הבתים להגיע למצב כזה?".

בסך הכל באירוע נהרגו שניים ונפצעו שניים. הרוג אחד ופצוע אחד מהאירוע מוכרים למשטרה, והם בני משפחת יאסין ששמה נקשר באירועי פשע שונים. הרוג נוסף ופצוע נוסף היו שניהם בלתי מעורבים, כאמור - ההרוג הוא סטודנט והפצוע הוא רופא שהיה יחד איתו. חשוד שלישי במעורבות בירי נמלט מהזירה, המשטרה מבצעת אחריו מצוד.