עובד בגן ילדים עירוני בגוש דן נחקר בחשד שביצע מעשים מגונים בחלק מילדי הגן, כך נודע היום (שני) ל-N12. החקירה החלה לאחר שמספר הורים הגישו נגד אותו עובד תלונה במשטרה. ההורים טוענים שהעובד נגע לילדים ב"מקומות מוצנעים בגוף", וחלקם אף ביקרו בחריפות את העירייה שלא הגישה סיוע פסיכולוגי לילדים לאחר אותם מעשים קשים לכאורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אותו עובד היה משחק עם הילדים מחבואים בשירותים", סיפרה אחת האימהות. "כל זה  בזמן שהוא שומר על הילדים, שמירה שהייתה באישור צוות". מלבד טענות ההורים על היעדר הטיפול הפסיכולוגי, חלקם טוענים שאותו עובד חשוד הוא ותיק ומוכר בעירייה וש"יש לו חברים ששומרים עליו" שם.

הפרשה קיבלה תפנית לאחר שלהורים נודע שהמשטרה מתכוונת לסגור את תיק החקירה הראשון נגד העובד. עם זאת, לפי תגובת המשטרה לדיווח, הפרשה נמצאת בחקירה, ובסיומה יועברו החומרים לפרקליטות.

תגובות

מהעירייה שאחראית על הגן שבו על פי החשד בוצעו המעשים נמסר בתגובה"מבדיקה יסודית לרבות אישית עם מנהליו בעבר עולה כי לא היו שום תלונות קודמות או חשדות בגין הטרדות או אלימות מינית כנגד העובד. מיד עם הגשת התלונה על ידי ההורים לפני מספר שבועות הוא הורחק מיד מעבודתו והנושא הועבר מיידית לחקירת המשטרה".

"העירייה סומכת באופן מלא על עבודת המשטרה בחקר העובדות, בהצפת האמת ובמיצוי הדין ככל שיידרש. לאחרונה התקיים מפגש זום בשיתוף ההורים וכל גורמי המקצוע הבכירים בעירייה מתחומי החינוך, הביטחון והשירות הפסיכולוגי. ראש העיר אף פנה באופן אישי יותר מפעם למשטרת ישראל בעניין מיצוי החקירה ולרבות בדבר הצורך לשקף להורים את המצב והרקע ולשתף אותם בהתפתחויות ככל האפשר מבלי לפגוע בטוהר החקירה".

"מצער מאוד שגורמים פוליטיים עושים סיבוב ציני ושפל על רגשות ההורים והילדים קל וחומר כלפי החשוד ובני משפחתו באם יתברר שלא נמצא שום בסיס לחשדות נגדו כפי שיותר מנרמז על ידי גורמים המעורים בתיק שמחכה כרגע להכרעת הפרקליטות. ככל הנראה אחד מחברי האופוזיציה חצה את הגבול הפלילי במעשיו ותיבחן הגשת תלונה במשטרה בעניינו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה במסגרתה בוצעו פעולות חקירה תוך שילוב של חוקר ילדים ברגישות המתבקשת. החקירה עודנה מתנהלת ומטבע הדברים, איננו מוסרים פרטים אודות חקירות מתנהלות. בסיום החקירה יועברו החומרים לעיון והחלטת הפרקליטות".