אחרי מאבק משפטי של שנים, מלכה לייפר שמואשמת בשורת עבירות מין בתלמידותיה – הוסגרה הבוקר (שני) לאוסטרליה. זאת, כחודש וחצי לאחר ששר המשפטים חתם על הצו להסגרתה. נציגים של מערכת אכיפת החוק באוסטרליה מלווים את לייפר בטיסה. מארגון "מגן" המלווה את הנפגעות נמסר: "לקח למעלה מ-70 דיונים, אך לבסוף גם הרגע הזה הגיע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנו מברכים על הסגרתה של מלכה לייפר לאוסטרליה", אמרו עוד בארגון "מגן". "אנו עומדים לצד הנפגעות ומחזקים את ידיהן לקראת תחילת המסע הבא מול מערכת הצדק האוסטרלית. כארגון וכקהילה נמשיך להילחם עבור נפגעים ונפגעות נוספים, ונילחם בכל הכוח שישראל תחדל להיות מדינת מקלט עבור עברייני מין ושסאגת הסגרה שכזו לא תחזור על עצמה שוב".

ארכיון (צילום: החדשות‎)
מלכה לייפר בדיון בבית המשפט | צילום: החדשות‎
מלכה לייפר (צילום: AP Mahmoud Illean)
צילום: AP Mahmoud Illean

צו ההסגרה של לייפר לא היה אמור לצאת אל הפועל היום, אך העניין הוקדם בשל ההחלטה לסגור לחלוטין את נמל התעופה בן גוריון החל מחצות. "ההליך המשפטי היה ארוך והיה מי שניסה לזהם אותו", כתב הבוקר שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן בתגובה להסגרה. "כשר משפטים הבטחתי שלא אעכב את צו ההסגרה, וכך עשיתי. הקורבנות של מלכה לייפר יזכו סוף-סוף לעשיית צדק". 

"חובתנו המוסרית לאפשר את העמדתה לדין"

באמצע דצמבר, ניסנקורן חתם על צו ההסגרה של לייפר, וכתב: "מצווה בתוקף סמכותי, לפי סעיף 18 לחוק ההסגרה, על ביצוע הסגרתה של מלכה לייפר לידי שלטונות אוסטרליה כדי שתועמד לדין שם בגין העבירות המנויות". לאחר מכן כתב בטוויטר: "אחרי ניסיון בזוי להתחזות ללוקה בנפשה ולאור פסיקת בית המשפט העליון, חובתנו המוסרית לאפשר את העמדתה לדין של לייפר".

לייפר הואשמה באוסטרליה בשורה ארוכה של סעיפי אונס ותקיפה מינית בתלמידותיה בבית הספר שאותו ניהלה במדינה. היא נמלטה מאוסטרליה ובזמן ההליך המשפטי היא שהתה במעצר בישראל, וכאמור, היא הועברה לאוסטרליה למיצוי ההליך במדינה.