סוף לפרשת ההיעדרות של הצעיר מירושלים: לאחר יותר מ-4 שנים, במהלכן ערכה המשטרה פעולות רבות לאיתורו של יעקב דיסקין, שנעדר מאז ספטמבר 2017, השבוע נרשמה התפתחות דרמטית בחקירה, שהובילה למעשה לסיומה של הפרשה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אזרחית שטיילה בין שרידי הכפר הנטוש ליפתא במבואות המערביים של ירושלים ביום שני האחרון, דיווחה למשטרה כי הבחינה בשרידי שלד אדם הטמונים בתוך מערה צרה. כוחות המשטרה וביניהם חוקרי זיהוי פלילי, הגיעו אל המקום - והחלו בפעולות חקירה. 

הממצאים שנמצאו בכפר הנטוש הועברו למכון לרפואה משפטית באבו כביר. לאחר בדיקה מקצועית שנערכה - התקבלה הבשורה על ההתפתחות הדרמטית בחקירה והתברר שמדובר בנעדר יעקב דיסקין. הודעה בעניין נמסרה למשפחתו. 

על פי הערכת המשטרה, הרקע למותו של דיסקין אובדני. ביום שבו נעלם לפני יותר מארבע שנים, הוא התקשר לאחותו מטלפון נייד של עובר אורח, וביקש ממנה שלא ידאגו לו ולא יחפשו אחריו. הוא גם ביקש מאחותו לשלם את שכר הדירה לבעליה בבית שבו התגורר. 

יעקב בן ה-32, יצא בספטמבר 2017 מדירתו בירושלים, קיים שיחות טלפון עם בני משפחתו באמצעות עובר אורח - ומאז נעלמו עקבותיו. עם קבלת הדיווח על היעדרו לפני יותר מארבע שנים, כוחות משטרה רבים קיימו סריקות קדחניות אחריו בהשתתפות עשרות רבות של שוטרים, מתנדבים ואזרחים שביקשו לסייע, ובין היתר נערכו סריקות בסיוע מסוק היחידה האווירית של משטרת ישראל ואמצעים נוספים. חקירות נערכו אף מחוץ לגבולות המדינה, במטרה למצוא קצה חוט אשר יעיד על גורלו.