הותר לפרסום: דיאנה רז, בת 32, נרצחה על פי החשד על ידי בעלה השוטר אמיר רז בעת שילדיהם בבית. צוות מד"א שהוזעק אתמול (שישי) אל הבית ביישוב נעלה שבמועצה האזורית מטה בנימין מצא אותה ללא רוח חיים. שוטרי מחוז ש"י הגיעו למקום ועצרו את החשוד. תיק החקירה הועבר לידי המחלקה לחקירות שוטרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי החשד, שוטר הסיור הצעיר מתחנת מודיעין ירה שני כדורים לעבר אשתו, מטפלת זוגית במקצועה, ואחד מהם פגע בראשה. לאחר מכן, החשוד ברצח התקשר למשטרה והתוודה על כך. ארבעת הילדים ששהו בבית המשפחה והיו עדים לאירוע נשלחו לטיפול אצל גורמי הרווחה.

"היה בינינו ויכוח סתמי, אני לא יודע מה נכנס לי לראש", אמר החשוד ברצח בחקירתו הראשונית. "הוויכוח הוביל לצעקות ואני לא יודע להסביר את זה. שלפתי את האקדח ויריתי שני כדורים. אחד פגע בראשה. אז התקשרתי למוקד מאה וביקשתי שיגיעו".

עו"ד משה אלון
עו"ד משה אלון, מייצג את השוטר החשוד

פרקליטו של החשוד ברצח, עו"ד משה אלון, מסר בתגובה לאירועים: "התיק נמצא בשלבים ראשונים של החקירה ומסר את גרסתו. ניתן לזמן לעשות את שלו. אבקש מחר מבית המשפט לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית".

באתר האינטרנט בבעלותה של רז ז"ל היא מספרת על המהפך הזוגי שעברה בחייה, מהפך שכאמור הסתיים בטרגדיה: "בשנת 2006 התחלתי את מהפך חיי, ניהלתי מערכת יחסית הורסת ומאמללת, הייתי פגועה ושבורה עם הערכה עצמית נמוכה ביותר. אך עם כל הפחד החלטתי לסיים אותה. הבעיה הגדולה ביותר שפגשתי בנישואים – כשנשים הופכות להיות מובנות מאליו לגברים. את כל לימודיי יישמתי בחיי האישיים והיום אני נשואה לגבר מדהים".

גם החשוד ברצח סיפר בעבר על הזוגיות של השניים בעמוד הפייסבוק שלו: "גאה באישתי האהובה, מעריך ומעריץ אותך על מי שאת".

ניידת משטרה (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

יו"ר נעמת, חגית פאר, בתגובה לרצח האישה במטה בנימין על פי החשד על ידי בן זוגה: ״משטרת ישראל מחויבת בבירור מקיף כיצד קורה שמי שאמור להגן בנשקו על חייהם של אזרחים מפנה אותו על פי החשד כלפי זוגתו. כל רצח דורש חקירה מעמיקה אך במקרה בו מדובר בשוטר נושא נשק יש לבחון האם לא מדובר במחדל מערכתי והאם היו סימנים מקדימים שאמורים היו להדליק נורות אדומות״.

הדיווח למד"א התקבל סמוך לשעה 16:00, אז הוזעקו כוחות הרפואה לזירה ובה אישה מחוסרת הכרה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה והחלו במאמצי החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. כוחות המשטרה עצרו את בעלה בחשד למעשה.

"כשהגענו למקום הובילו אותנו לתוך הבית", שחזר אורן קיינר, פרמדיק מד"א שהוזעק למקום. "האישה הייתה ללא רוח חיים, מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. ביצענו כמה בדיקות רפואיות, אך היא הייתה ללא סימני חיים. לכן נאלצנו לקבוע את מותה בצער רב".