פרסום ראשון: הסדר טיעון מקל נחתם היום (רביעי) עם 3 נאשמים ברצח של סאמר חטיב בראשון לציון לפני כשנתיים. במקום ברצח הם הורשעו בסיוע לרצח, ובמסגרת הסדר טיעון נגזר עליהם עונש של 10 שנות מאסר‎. פרקליטם של הנאשמים: "הוכחה חותכת לכך שלא ביצעו את הרצח".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד בנושא: החברה היהודייה ובן הזוג העבריין - חקירת מותה של סאמר חטיב

סאמר חטיב, אם לשלושה ילדים בת 32 מפרדס דכה שביפו, נרצחה לפני כשנתיים ביריות בעת שנסעה במכוניתה. חברתה הטובה ישבה לידה, נפצעה באורח אנוש ונותרה נכה. כתב אישום בגין רצח הוגש כשנה לאחר מכן נגד שישה גברים בגילאי 18-31, קרובי משפחתו של עיסאם חג'אג', בן זוגה לשעבר של חטיב. השניים ניהלו קשר זוגי במשך מספר שנים אך נפרדו כשנה לפני הרצח. לאחר הפרידה החליטו הנאשמים לנקום בחטיב ולגרום למותה.

יום לפני שנורתה למוות, הוטמן מטען חבלה מתחת לרכבה ליד ביתה ביפו, אך עוברי אורח שהבחינו במטען הזעיקו למקום כוחות משטרה שנטרלו את המטען לפני שהתפוצץ. בשל כך, פרט לאישום ברצח, יוחסו לנאשמים עבירות של קשירת קשר, ניסיון רצח, החזקת נשק, נשיאת נשק, השמדת ראיה ושיבוש מהלכי משפט.

במסגרת הסדר טיעון, הוגש כתב אישום מתוקן במסגרתו הואשמו השלושה בעבירות סיוע לרצח וסיוע לחבלה חמורה בכוונה מחמירה (הפגיעה הקשה בחברתה של הנרצחת) ונמחקו סעיפי הרצח וניסיון הרצח. לפי כתב האישום, הסיוע כלל מעקב אחרי המנוחה כדי שהרוצחים, שזהותם אינה יודעה, יוכלו לפגוע בה.

חקירת הרצח של סאמר חטיב שנורתה ברכב
זירת הרצח של סאמר חטיב שנורתה ברכבה
חקירת הרצח של סאמר חטיב שנורתה ברכב
עו"ד רצון דרחי
עו"ד תמיר סננס
עו"ד סננס

שלושת הנאשמים הודו והורשעו, ונגזרו עליהם 10 שנות מאסר. בנוסף, הוחלט שעליהם לשלם מיליון שקלים למשפחת המנוחה ולחברתה שנותרה משותקת. עו"ד רצון דרחי, בא כוח הנאשמים ברצח, אמר: "העונש המקל שנגזר על הנאשמים במסגרת הסדר הטיעון הוא הוכחה חותכת לכך שהנאשמים לא ביצעו את הרצח של המנוחה, כפי שנטען על ידיהם לאורך כל הדרך, וכפי שגם הפרקליטות נאלצה להודות לבסוף שזהו אכן מצב הדברים".

תגובת הפרקליטות: "במסגרת הליך גישור שהתקיים עם הנאשמים ברצח סמר חטיב ז"ל, בשל קשיים ראייתים מהותיים סיכמו הצדדים על הסדרי טיעון, שבמסגרתם יודו ויורשעו שלושת הנאשמים המרכזיים בסיוע לרצח ובעבירות נלוות נוספות, וייגזרו על כל אחד מהנאשמים 10 שנות מאסר בפועל. בנוגע לשלושת הנאשמים הנוספים, אשר הואשמו מלכתחילה בעבירות נלוות, הושגו הסדרי טיעון פרטניים אשר בחלקם אינם כוללים הסכמות לגבי העונש. בנוסף, סוכם כי טרם מתן גזר הדין, כלל הנאשמים ישלמו פיצוי בסך 1.1 מיליון שקלים לשלושת ילדיה הקטינים של המנוחה ולנפגעת העבירה הנוספת שנפצעה במהלך האירוע".